ODLIČNA NAJAVA ZA OSMINU FINALA: / Raspucana Hrvatska na krilima Bogdanovića i Šarića razvalila Češku

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija natjecanje u skupini C na Eurobasketu u Cluju okončala je s četiri pobjede i jednim porazom nakon što je u susretu 5.

7.9.2017.
14:55

HRVATSKA - ČEŠKA 107-69

HRVATSKA: Krušlin 11, Popović 3, Simon 6, Šarić 18, Ukić 12, Žorić, Planinić 2, Bender 10, Buva 13, Ramljak 7, Tomas, Bogdanović 25

ČEŠKA: Auda 19, Hruban 15, Satoransky 2, Welsch, Palyza 12, Širina 6, Švrdlik 10, Peterka 3, Bohačik, Križ 2, Kyzlink

Hrvatsku su do nove pobjede predvodili Bojan Bogdanović s 25 koševa i Dario Šarić s 18 ubačaja i 10 skokova, dok je Patrik Auda ubacio 19 poena za Češku.

S pobjedama protiv Mađarske, Rumunjske, Crne Gore i Češke te porazom od Španjolske, Hrvatska je zauzela drugo mjesto u skupini pa će u osmini finala u nedjelju u Istanbulu igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz skupine D, a to će biti poznato tek nakon što završi utakmica Turska - Latvija koja počinje u 19.45 sati. Za očekivati je da će na Hrvatsku ići domaćin Turska ili Rusija.

Odmor za Tomasa i Žorića

U rezultatski nevažnoj utakmici jer se već nakon 4. kola znalo kako će Hrvatska natjecanje u skupini završiti na drugom mjestu, a Češka kao peta neće u osminu finala, izbornik hrvatske reprezentacije Aleksandar Petrović u susret je krenuo s petorkom Ukić-Krušlin-Ramljak-Bender-Buva, koristio je 10 igrača, unaprijed najavivši da će odmarati Žorića i Tomasa, a najveću je minutažu, po 28 minuta dao Filipu Krušlinu i Draganu Benderu.

Bez obzira na pričuvnu postavu s kojom je Hrvatska krenula u utakmicu, naši su reprezentativci vodili od samoga početka. Ivan Buva iskoristio je visinsku prednost u odnosu na svog čuvara i s pet pogodaka bio najzaslužniji za početnu prednost Hrvatske od 8-0. Nakon što su sredinom prve četvrtine u igru ušli Šarić, pa zatim i Bogdanović napadačka igra Hrvatske dobila je na i šut s distance, pa je već do kraja prve četvrtine prednost na rasla na 11 razlike (28-17).

Češka je serijom trica početkom druge četvrtine smanjila na 30-26, no zatim je proradio Bogdanović koji je u drugih 10 minuta ubacio 14 poena pa se poluvrijeme otišlo sa 14 poena viška. U trećoj četvrtini ta je razlika većim dijelom održavana, da bi petorka Simon-Krušlin-Ramljak-Bender-Buva u posljednjih 10 minuta konstantno dizala razliku sve do konačnih +38.

UŽIVO:

10' -Kraj utakmice: Hrvatska je pobijedila sa 107-69.

9' - Sve ulazi: trice Ukića i Ramljaka za 107-69.

7' - Kapetan Ukić je odveo Hrvatsku preko stotke: 101-65.

6' - Koševi Ukića i Buve, Hrvatska je došla do 99 poena.

5' - Hrvatska uništava demoralizirane Čehe. Sada je i Krušlin pogodio tricu za 95-62-

5' - Trica Bendera i Hrvatska je ne velikih plus 30.

4' - Buva je dvaput bio precizan s linije slobodnih bacanja za 89-62.

3' - Ramljak odvodi Hrvatsku na 25 koševa prednosti.

2' - I Krušlin si je sada dao oduška i zakucao za 85-62.

2' - Bender je ubacio novi koš, Hrvatska nastavlja dominirati.

1' - Zadnju je dionicu otvorio Simon tricom za velikih plus 21.

POČELA JE POSLJEDNJA ČETVRTINA

10' - I za kraj četvrtine: Bogdanović ubacuje koš i dodatno bacanje za 78-60.

10' - Buva je iskoristio jedno slobodno bacanje, a potom Bender ubacio tricu, rezultat je 75-60.

9' - Razigrani Šarić je ubacio koš pa realizirao i dodatno slobodno bacanje.

8' - Pogađa i Auda, Česi su došli na minus 11.

7' - Palyza je ubacio tricu i smanjio zaostatak Češke.

6'- Krušlin je ubacio jedno slobodno bacanja, a nakon toga je Šarić iz kontre atraktivno zakucao za 68-52.

6' - Šarić pogađa za 65-52.

5' - Bogdanović je ubacio dva bacanja pa nakon toga i tricu za 63-50.

2' - Šarićeva dva pogođena bacanja za 58-45.

1' - Ukić je otvorio treću dionicu košem za 56-40.

POČELA JE TREĆA ČETVRTINA

10' - Bogdanović je zaključio prvi dio sa 17, a Šarić s devet poena.

10' - Auda je smanjio zaostatak Čeha na 54-40 što je i konačan rezultat prvog poluvremena.

10' - Šarićeva dva ubačena slobodna bacanja za 54-38.

10' - Nova trica raspucanog Bogdanovića za 52-38.

9' - Šarić ubacuje za 49-38 vodstvo Hrvatske.

8' - Bogdanovićevo ubačeno bacanje pa nakon toga koš Bendera za 47-36.

7' - Obrane nisu na visokoj razini: pogodio je tricu Sirina pa odmah uzvratio istom mjerom Bogdanović.

7' - Bogdanović pogađa i vraća Hrvatskoj osam koševa prednosti: 41-33.

6' - Auda zakucava pa pogađa i Satoransky i Česi su se opet približili.

5' - Auda je ubacio tricu za Čehe, a Simon je uzvratio košem i dodatnim bacanjem za 39-29.

4' - Bogdanovićeva trica za novi bijeg na plus deset.

3' - Česi su se serijom 6-0 približili na 26-30, ali pogodio je nakon toga Popović tricu i opet se lakše diše.

2' - Sirina je pogodio tricu, ali je odmah uzvratio Bogdanović košem za 30-20.

POČELA JE DRUGA ČETVRTINA

10' - Bogdanović je ubaciokoš i dodatno bacanje, pa nakon toga i Krušlin tricu za 28-17.

10' - Šarić se razigrao, pogodio je oba bacanja za 22-15.

9' - Križ je smanjio zaostatak Čeha.

8' - Šarić je sada uspješan iz igre i dodatnog slobodnog bacanja za 20-13. U igri je i Bogdanović.

8' - Šarić nije najbolje otvorio, promašio je oba bacanja. U nastavku je Planinić upisao dva poena, a Ukić pogodio tricu za 17-12.

6' - Buva je pogodio za 12-9, a u igri je sada i Dario Šarić.

6' - Vraćaju se Česi, koševima Palyze i Hrubana su došli na 9-10.

4' - Hruban postiže prve koševe za Češku.

3' - Krušlin je pogodio slobodno bacanje za 8-0.

3' - Buva je s tri poena u nizu odveo Hrvatskuna plus sedam.

2' - Ramljak je pogodio nakon lijepe asistencije Bendera.

1' - Buva je postigao prvi koš na utakmici za vodstvo Hrvatske.

POČELA JE PRVA ČETVRTINA

0' - Hrvatska kreće sa sljedećom petorkom: Ukić, Krušlin, Ramljak, Bender, Buva.

0' - Izbornik Petrović će u današnjem dvoboju odmarati Tomasa i Žorića.

0' - Desetak je minuta prije početka utakmice. Budući da je Hrvatska sigurno druga u skupini i to se ne može promijeniti, ova će joj utakmica poslužiti kao dobar trening uoči osmine finala.