RAZVALJIVANJE KAKVO SE NE PAMTI: / Golden State rekordom do drugog kruga doigravanja

Košarkaši Golden Statea plasirali su se u drugi krug doigravanja NBA lige najkraćim mogućim putem, s 4-0 u seriji protiv Portlanda.

25.4.2017.
8:50

Warriorsi su u četvrtoj utakmici kao gosti deklasirali Blazerse sa 128-103, a sve su dvojbe riješili već u prvoj četvrtini u kojoj su slavili s 45-22. Tih 45 poena u prvoj dionici je izjednačenje rekorda doigravanja, isti su broj koševa zabijali i Los Angeles Lakersi (1985.), Dallas Mavericksi (1986.) i Houston Rocketsi (2015.). Treći put u klupskoj povijesti Warriorsi su prošli dalje u doigravanju s 4-0, a Blazerse su kroz četiri utakmice ukupno razbili sa 72 koša razlike što je klupski rekord.

PRVACI METLOM DO KONFERENCIJSKOG POLUFINALA: /

LeBron i društvo na odmoru, Boston se vratio

Bogdanović dobar u porazu

Stephen Curry je s 37 koševa, sedam skokova i osam asistencija predvodio Golden State (šut 12-20, trice 7-11), a dobro su ga pratili i Draymond Green s 21 i Klay Thompson s 18 koševa. Još jedan dobar nastup i 34 koša Damiana Lillarda Portlandu ovaj put nisu bili dovoljni.

Atlanta je domaćom pobjedom 111-101 izjednačila seriju protiv Washingtona na 2-2. Paul Millsap je s 19 koševa, devet skokova i sedam asistencija bio prvo ime kod Hawksa, dok je Bradley Beal bio najefikasniji kod gostiju s 32 poena. Naš Bojan Bogdanović je odigrao vrlo dobru partiju, za 17 i pol minuta je ubacio 13 koševa (šut iz igre 5-9, trice 2-4) te dodao tome tri skoka.

Toronto je na svome parketu pobijedio Milwaukee sa 118-93 i poveo s 3-2 u seriji. Norman Powell je s 25 koševa bio najbolji kod Raptorsa, dok se u poraženoj momčadi najviše istaknuo Giannis Antetokounmpo s 30 poena.