PAD NETSA JE NEZAUSTAVLJIV: / Bogdanović vrlo dobar, ali Brooklyn poražen 14. put u nizu

16.2.2017.
9:01
AFP, Michael Reaves

Izostanak Kevina Lovea u ovom trenutku nije primijetan u igri branitelja naslova. Cleveland Cavaliersi dočekali su Indiana Pacerse i uz 31 koš LeBrona Jamesa te 26 Kyriea Irvinga stigli do 113-104 pobjede kojoj je velik obol sa šest pogođenih trica i ukupno 22 koša dao i Kyle Korver.

Isključenje Draymonda Greena razbudilo je Golden State Warriorse koji su u treću četvrtinu ogleda protiv Sacramento Kingsa riješili u svoju korist rezultatom 42-15 i u konačnici slavili 109-86. U tom razdoblju igre 'povukao' je Klay Thompson koji je bio i najbolji strijelac ogleda s 35 poena, među kojima se nalaze i sedam ubačenih trica. Kevin Durant je dodao 21, uz po sedam skokova i asistencija, a Stephen Curry ostao na za njega 'mršavih' 13. Matt Barnes sa 15 ubačenih koševa i 14 uhvaćenih lopti bio je najbolji kod poraženih Kingsa.

Bogdanovićevi Netsi i dalje tonu

U utakmici u kojoj niti u jednom trenutku nisu zaostajali i u kojoj su imali i +30, San Antonio Spursi su na gostovanju pobijedili Orlando Magic sa 107-79 uz 23 koša LaMarcusa Aldridgea i 22 Kawhija Leonarda. Za Orlando su nastupila oba hrvatska košarkaša, Damjan Rudež u simboličnoj minutaži (četiri minute bez učinka) i Mario Hezonja koji je za nepunih 25 minuta postigao osam poena (šut 4-10) uz skok, asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Na odmor pred All-Star vikend će Brooklyn Netsi sa negativnom serijom koja se nakon poraza od Milwaukee Bucksa (125-129) protegla već na 14 uzastopnih utakmica. Giannis Antetokounmpo sa 33 poena i devet skokova nije dopustio iznenađenje, čemu su s klupe pomogli i Greg Monroe (25 poena, osam skokova), odnosno Khris Middleton (20 koševa, sedam asistencija). Bojan Bogdanović bio je starter u redovima Netsa te je odigrao 31 minutu tog ogleda. Postigao je 14 koševa (šut 6-12) i imao šest skokova.

Triple-double majstori

Ivica Zubac je za 14 minuta ubacio osam poena (šut 4-8) i uhvatio četiri lopte u uvjerljivom porazu Los Angeles Lakersa od Phoenix Sunsa u Talking Stick Resort Areni. Bilo je 101-137 uz odličnu igru Erica Bledsoea u redovima pobjedničke momčadi (25 poena, deset skokova, 13 asistencija). To mu je bio treći triple-double u karijeri.

Osobnim učincima su se istaknuli i Russell Westbrook i James Harden, dvojac kojima je ove sezone triple-double gotovo pa svakodnevica. Westbrook je u pobjedu Oklahoma City Thundera protiv New York Knicksa ugradio 38 poena, 14 skokova i 12 asistencija za svoj 27. ovakav učinak u sezoni.

Hardenovi Rocketsi su poraženi od Miami Heata (Hassan Whiteside 23 poena, 14 skokova, pet blokada), a vođa kluba iz Houstona je ubacio 38 poena uz po 12 dodavanja suigračima za ubačaj i isto toliko uhvaćenih lopti. Bio mu je to 15. triple-double učinak ove sezone.