ČOVJEK KOJI JE ŠOKIRAO ARENU: / Na današnji dan prije šest godina Zagreb je bio u suzama

Dvadeset i petog travnja 2010. godine datum je koji košarkaški zaljubljenici u Hrvatskoj vjerojatno nikad neće zaboraviti.

25.4.2016.
14:10
Screenshot: You Tube

U finalu tadašnje NLB lige, današnje ABA lige, igrali su Cibona i Partizan. Tribine Arene Zagreb bile su popunjene do posljednjeg mjesta. Cibosi su lovili svoj prvi naslov prvaka regionalne košarkaške lige i to na svom Final Fouru, u svom gradu.

UVJERLJIVA CIBONA: /

Rijetko viđeni učinak Žižića za slavlje Mulaomerovićevog sastava

Veliki finalni okršaj u znaku Kecmana

U polufinalnim ogledima, Partizan je bio bolji od Hemofarma 72-67, dok je Cibona svladala Union Olimpiju 78-73. Sve je bilo spremno za veliki okršaj u finalu, sudar velikih rivala Cibone i Partizana. U dramatičnoj utakmici, Vukovi su gubili 71:72 u posljednjoj sekundi kada je Bojan Bogdanović pogodio tricu i zapalio tribine.

Navijači, igrači i klupa Cibone već su slavili povijesnu prvu titulu regionalnog natjecanja, no na semaforu je ostalo još 0,6 sekundi vremena. Iako u ovakvim slučajevima, zapisnički stol pušta vrijeme da iscuri do kraja, ovoga puta vrijeme je zaustavljeno na šest desetinki vremena. Za nekoga možda i premalo vremena, ali ne i za Dušana Kecmana. Dok su Vukovi slavili veliku pobjedu, Kecman je dobio loptu i sa svoje polovice pogodio za slavlje svoje momčadi i šok u Areni Zagreb.