VIDEO, CIBONA SLAVILA KOD OLIMPIJE U ŠOKANTNOJ ZAVRŠNICI: / Pogledajte nevjerojatan Tomasov koš u posljednoj sekundi

Utakmica je bila puna preokreta

23.12.2017.
19:05
Screenshot

Košarkaši Cibone u susretu su 13. kola regionalne ABA lige kao gosti u Ljubljani svladali Olimpiju sa 80-78 (20-20, 18-15, 19-29, 23-14)

Junak pobjede "vukova" bio je Marko Tomas koji je pogodio težak skok-šut sa šest metara u posljednjoj sekundi utakmice. Prethodno je Tomas uspio napadačkim skokom uspio uhvatiti loptu pod domaćim obručem nakon promašaja Uljarevića sedam sekundi prije isteka vremena.

Inače, dvoboj Olimpije i Cibone obilovao je preokretima, a posljednji su srećom ostvarili igrači hrvatskog kluba. Olimpija je ovorila utakmicu vodstvom 11-2, Cibona je u drugoj četvrtini uspjela steći prednost od osam razlike (34-26), da bi Olimpija serijom trica u trećoj četvrtini stigla do velikih 62-51. No, u posljednjih 10 minuta domaće je stao vanjski šut, a Cibona je to iskoristila i ostvarila vrijednu pobjedu.

Marko Tomas postigao je 17 koševa za Cibonu, Luka Žorić se istaknuo sa 15 ubačaja i 16 skokova, dok je Jan Špan sa 17 pogodaka predvodio Olimpiju.

Nakon 13 odigranih kola Cibona ima omjer pobjeda i poraza 6-7, a Olimpija 5-8.