LOŠ DAN ZA HRVATSKU KOŠARKU: / Cedevita i Cibona upisali poraze u regionalnoj ligi

Oba hrvatska predstavnika koja su tijekom nedjelje izlazila na parkete u košarkaškoj ABA ligi upisala su poraze u svojim utakmicama 3. kola.

8.10.2017.
23:19
PIXSELL

Za Cedevitu, koja je u regionalno natjecanja startala dvjema pobjedama, ovo je bio i prvi poraz ove sezone, a upisan je u završnim minutama ogleda. Hrvatski prvak je nešto više od četiri minute prije kraja imao 74-69, no potom i pretrpio seriju 9-0 nakon koje Igokea više nije ispuštala prednost.

Goste je do druge pobjede predvodio Dorell Wright, bivši član Miami Heata u šampionskoj 2006. godini, sa 22 koša, dok su Vuk Radivojević dodali 16 i Marko Ljubičić 15 koševa.

Kod Cedevite je najefikasniji bio Demetris Nichols sa 18 koševa.

U drugom susretu Budućnost je slavila protiv Cibone 71-62 u pobjedi koja se može nazvati i rutinskom. Prevođena je momčad iz Podgorice bila učincima Nemanje Gordića sa 14, te Filipa Barović i Kylea Gibsona sa po 13 koševa. Kod Cibone, kojoj je ovo drugi poraz, najviše je pokazao Hubert Melvin Cleveland sa 19 koševa.