LIJEP EUROPSKI USPJEH CIBONE: / Zagrepčani s dvije uvjerljive pobjede u četvrtfinale

Košarkaši Cibone izborili su plasman u četvrtfinale FIBA Eurokupa nakon što su u obje utakmice osmine finala bili bolji od poljske ekipe Stelmet Zielona Gora.

22.2.2017.
21:34
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Vukovi su u prvom susretu u Poljskoj slavili 81-69, a uvjerljivi su bili i večeras u KC Dražen Petrović pobijedivši 102-83. Gosti su u prve dvije četvrtine držali priključak i na poluvrijeme su otišli s podnošljivih šest koševa zaostatka (43-37). Međutim, Cibona je treću dionicu dobila s 20 koševa prednosti (36-16), pobjegla na +26 uoči zadnje dionice i razriješila sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo.

DVA DANA NAKON TROFEJA NA TEŠKIM MUKAMA: /

Cedevita na jedvite jade slavila u hrvatskom derbiju

Vjerojatno slijedi Chalon

U posljednjoj četvrtini momčad Damira Mulaomerovića je spustila nogu s 'gasa' i Poljaci su ublažili poraz. Najefikasniji igrači u redovima Cibone bili su Scottie Reynolds s 19 koševa i četiri asistencije, Nebojša Joksimović sa 17 koševa, Luka Žorić s 14, te Petar Marić s 12 koševa. Poljski sastav predvodili su Armani Moore s 22 koša i osam skokova, te Lukasz Koszarek s 12 koševa.

Cibonu u četvrtfinalu po svemu sudeći očekuje francuski Elan Chalon koji je u prvom susretu na gostovanju pobijedio mađarski Egis Kormend 99-78.