Real Madrid eliminirao klub raspucanog Hrvata

Košarkaši madridskog Reala plasirali su se u polufinale doigravanja španjolskog prvenstva.

1.6.2014.
14:57

Nakon pobjede u Madridu 78-70, Real je slavio i u Zaragozi i tako dvokorakom prošao u polufinale španjolskog doigravanja. U Zaragozi je slavio u susretu s velikim brojem poena sa 101-95.

Madriđani su se odvojili u završnici treće četvrtine nakon čega domaćin nije ni u jednom trenutku došao na bliže od četiri poena zaostatka. Zaragozi nije pomogao niti odličan šut za tri poena 11/18, Real je u završnici susreta zadržao prednost i izborio dvoboj protiv Unicaje ili Gran Canarije. Unicaja je slavila u prvom susretu, a u nedjelju u večernjim satima momčad Pabla Lasa mogla bi saznati protivnika u polufinalu.

Damjan Rudež u ovom je susretu predvodio Zaragozu s 20 poena (3/7 za dva, 4/5 za tri, 2/4 slobodna bacanja) i četiri asistencije za 27 minuta. Kod gostiju Nikola Mirotić je upisao 15 poena uz uhvaćenih šest skokova.

CAI Zaragoza - Real Madrid 95-101 (Rudež 20p, 4as / Mirotić 15p, 6sk)

Real prošao s 2-0 u seriji