Hrvatska jedva pobijedila Mađarsku, debakl Srbije!

Hrvatski košarkaši nastavili su pobjedničku seriju u kvalifikacijama za Eurobasket koji se iduće godine održava u Sloveniji. U utakmici pretposljednjeg 7.

8.9.2012.
21:32

Izbornik Jasmin Repeša vođenje reprezentacije u zadnja dva kvalifikacijska susreta prepustio je svom pomoćniku Ivanu Sunari, a pod njegovim ravnanjem teško je izborena pobjeda u Mađarskoj. Doslovno u zadnjoj sekundi Roko-Leni Ukić iz skok-šuta je zabio za pobjedu 81-79. Inače, tijekom cijelog dvoboja niti jedna momčad nije uspjevala doći do osjetnije prednosti, a nakon što je u prve dvije četvrtine uglavnom Hrvatska bila u vodstvu, tijekom treće dionice i domaćini su imali prednost u nekoliko navrata. Kada je sredinom posljednje četvrtine košem Krune Simona Hrvatska došla do osam koševa viška (64-72) ukazala se mogućnost da definitivno prelomimo rezultat, no Mađari su se opet vratili na 72-74. Zadnju minutu ogleda obilježila je dekoncentracija hrvatskih košarkaša. Prvo je mladi Dario Šarić promašio dva slobodna bacanja i pokušaj za tricu, a zatim oba bacanja ne realizira niti Luka Žorić. To koristi Trotter koji je priseban i ubacuje oba bacanja za 79-79 svega devet sekundi prije kraja. Sunara tada zove minutu odmora, a u zadnjem napadu sa zvukom sirene pobjedu donosi Ukić svojim 7 košem na utakmici. Najefikasniji je bio Bojan Bogdanović sa 17 poena, Dario Šarić je lijepo iskoristio novu prigodu za 12 koševa, 9 skokova, te po dva dodavanja, ukradene, ali i izgubljene lopte, dok je Ukić uz 7 koševa imao i 7 asistencija. U zadnjem kvalifikacijskom kolu Hrvatska će 11. rujna u Poreču ugostiti Austriju. Dodajmo da je novo razočarenje svojim navijačima priuštila reprezentacija Srbije koja je na današnji dan prije točno 10 godina slavila naslov svjetskog prvaka u Indianapolisu. No, reprezentacija koju danas vodi Dušan Ivković očito nije niti sjena tadašnje momčadi. Naime, već četvrti poraz u kvalifikacijama, ovaj puta u gostima kod Estonije (88-81), potisnuo je Srbe na poziciju broj tri u skupini, a ukoliko u zadnjem kolu u beogradskom Pioniru za tri dana ne pobjede Izrael neće vidjeti Eurobasket... Mađarska – Hrvatska 79-81 Ukrajina – Cipar 69-51 Redoslijed: Hrvatska 7-0, 2. Ukrajina 6-2, Austrija 3-4, 4. Mađarska 2-5, 5. Cipar 0-7