HRVATSKI CENTAR BRILJIRAO ZA LAKERSE: / Najbolja partija Zubca u dresu slavnog kluba

Svoju najbolju utakmicu u dresu Los Angeles Lakersa odigrao je 19-godišnji hrvatski centar Ivica Zubac. Ipak, taj susret NBA Ljetne lige protiv Utah Jazza njegovi su Lakersi izgubili rezultatom 88:92

16.7.2016.
12:27
Screenshot/YouTube

Zubac je na parketu proveo nešto manje od 27 minuta i pritom pokazao - svestranost. Uz vrlo dobrih 8-14 iz igre ubacio je Zubac 16 poena i stigao uhvatiti jedanaest lopti ispod obruča, ali i podijeliti velikih šest blokada.

Bila mu je ovo peta utakmica za klub koji ga je kao 32. birao na ovogodišnjem draftu NBA lige i u svih pet bio je starter. Statistika protiv Jazza najbolja mu je kroz sve oglede u kojima su ostvarili tri pobjede i dva poraza.

Nastupio je za Sacramento Kingse i Duje Dukan. Poraz 86:90 nakon produžetka od San Antonio Spursa peti je u isto toliko utakmica za Kingse u čijem je dresu hrvatski košarkaš proveo nešto više od 16 minuta što mu je bilo dovoljno za osam poena (ukupan šut 3-7), tri skoka i četiri asistencije.