Kao iz noćne more: Što se to dogodilo hrvatskim košarkašicama?

Hrvatske košarkašice su na Europskom prvenstvu u Francuskoj, nakon subotnje pobjede protiv Litve, u drugom nastupu skupine B izgubile od Bjelorusije.

16.6.2013.
14:07

Prve favoritkinje skupine svladale su izabranice Stipe Bralića 57:43 i tako se popele na sam vrh ljestvice s omjerom 2:0.

Hrvatske su košarkašice dobro odigrale prvih 20 minuta, pa su tako na odmor otišle s vodstvom 28:26. No, u nastavku se dogodio potpuni preokret, pogotovo u trećoj četvrtini, koju su Bjeloruskinje dobile sa 18:7. U tih deset minuta Hrvatice su napravile mnogo pogrešaka u obrani, primale lagane poene, a u napadu olako gubile lopte.

Na kraju, niti jedna hrvatska košarkašica nije upisala dvoznamenkasti broj poena. Po osam su koševa zabile Jelena Ivezić, Antonija Mišura i Matea Vrdoljak. Prvospomenuta Ivezić je uz to imala i četiri skoka, te tri asistencije.

Na drugoj strani najbolja je bila Jelena Leučanka s 13 poena, 12 skokova i dvije ukradene lopte.

Bjelorusija - Hrvatska 57-43

Češka - Litva (kasnije)

Redoslijed: 1. Bjelorusija 2-0 2. Hrvatska 1-1 3. Litva 0-1 (-1) 4. Češka 0-1 (-1)