Barcelona razvalila jednu od najjačih momčadi Europe!

Košarkaši Barcelone pobijedili su u Moskvi momčad CSKA 81-60 u ogledu 5. kola D skupine Eurolige. Bio je to susret dosada neporaženih sastava...

8.11.2012.
19:40

Barcelona je to, dakako, i ostala nakon što je demolirala Moskovljane u okršaju klubova koji su među najužim favoritima za naslov pobjednika ove sezone u Euroligi. Doduše, moskovska momčad tu ulogu niti najmanje nije opravlada u ovoj utakmici, pogotovo ne u drugom poluvremenu kojeg je izgubila s 18 koševa razlike, nakon što je zaostajala za tri koša na poluvremenu.

Ante Tomić odigrao je za Barcelonu nepune 23 minute. Ubacio je 6 koševa uz šut 3-6 za dva poena i 0-4 iz slobodnih bacanja. Dodao je po dvije asistencije i blokade, te jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Juan Carlos Navarro bio je najefikasniji u Barceloni s 21 košem. Erazem Lorbek ubacio je 15 poena. Kod domaćina su najefikasniji bili Nenad Krstić s 18 koševa i Miloš Teodosić s 12.

Španjolska Unicaja iz Malage došla je do četvrte pobjede u najelitnijem košarkaškom natjecanju Europe - Euroligi. Španjolci su na hrvatski pogon slavili kod francuskog Chalona 88-78 u sklopu 5. kola skupine B...

Hrvatski reprezentativci Krunoslav Simon i Luka Žorić kombinirano su ubacili 33 poena i upisali devet skokova. Konkretnije, Simon je za 18 minuta na parketu postigao 18 koševa (3-5 za dvicu, 3-3 za tricu, 3-3 s crte slobodnog bacanja) i upisao dva skoka, dok je Žorić za 23 stavio 15 poena i sedam puta skočio po loptu ispod obruča.

Simon i Žorić bila su dvojica drugih najbolje ocijenjenih igrača na parketu s valorizacijom po 16, a s klupe ih je, podsjetimo, vodio hrvatski stručnjak Jasmin Repeša.

Spomenimo za kraj da je Blake Schilb bio najefikasniji kod domaćina s 24 poena.

Beşiktaş je kao gost upisao vrijednu pobjedu kod litavskog Lietuvos Rytasa iz Vilniusa 73-67, a sjajan je u turskim redovima bio Damir Markota. Krilni centar postigao je 13 poena (4-5 za dva poena i 5-6 s crte slobodnog bacanja) i upisao šest skokova za 27 i pol minuta provedenih na parketu. Kod domaćina je Leon Radošević za 12 i pol minuta upisao jedan poen (0-3 za dvicu, 1-2 s crte slobodnog bacanja), skok, asistenciju i ukradenu loptu.

Euroliga, 5. kolo:

Skupina A: Cantu - Fenerbahçe (kasnije)

Skupina B: Chalon - Unicaja 78-88 ALBA Berlin - Maccabi Tel-Aviv (kasnije)

Redoslijed:1. 1. Maccabi Tel-Aviv 4-0 (četiri utakmice), 2. Unicaja 4-1 (+1), 3. ALBA 2-2, 4. Siena 1-3, 5. Chalon 1-4 (+1), 6. Asseco Prokom 1-3

Skupina C: Emporio Armani Milan - Olympiakos (kasnije)

Skupina D CSKA – Barcelona 60-81 Lietuvos Ryras – Beşiktaş 67-73

Redoslijed: 1. Barcelona 5-0, 2. CSKA 4-1, 3. Beşiktaş 3-2, 4. Brose Baskets 1-3 (-1), 5. Lietuvos Rytas 1-4, 6. Partizan 0-4 (-1)