DRUGI PUT PAMETNIJE: / Šarić i društvo držali su prvake na konopcima, ali...

Svi klubovi NBA lige koji u rosterima imaju hrvatske igrače bili su aktivni u noći na ponedjeljak u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

28.11.2016.
9:32
AFP, EZRA SHAW

Priliku u dresu Orlando Magica nisu dobili Mario Hezonja i Damjan Rudež od čijih su suigrača bolji bili Milwaukee Bucksi rezultatom 104-96. Evan Fournier bio je najraspoloženiji u sastavu s Floride uz učinak od 27 poena, šest skokova i sedam dodavanja za koš, dok je pobjedničku momčad predvodio John Henson s 20 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Cavsi zaboravili šut

Za razliku od navedene trojice aktivan je bio Dragan Bender za Phoenix Sunse kojima su dvanaesti poraz u sedamnaestoj utakmici sezone nanijeli Denver Nuggetsi predvođeni s 25 koševa i osam skokova Wilsona Chandlera. U konačnih 114-120 Bender je ugradio trinaest minuta i uz dva skoka ostao bez ubačaja promašivši oba pokušaja. Sjajni, ali nedostatni za pobjedu bili su Eric Bledsoe (35) i Devin Booker (30).

Rezultatski neizvjesna bila je utakmica najslabije i najbolje momčadi Istočne konferencije u kojoj su domaći Philadelphia 76ersi poraženi od aktualnih prvaka Cleveland Cavaliersa rezultatom 112-108. Dario Šarić odigrao je korektnu utakmicu i za 19 minuta ostvario učinak od deset poena, četiri skoka i tri asistencije u susretu u kojem je domaćin diktirao tempom igre, ali u konačnici i pao pod naletima odlično raspoloženog Kyriea Irvinga (39 koševa za 40 minuta, 19 u posljednjoj četvrtini), korisnog Kevina Lovea (25 koševa, 11 skokova) i svestranog LeBrona Jamesa kojem je učinak od 26 poena, deset skokova i 13 asistencija donio 45. triple-double karijere. Možda su 76ersi mogli dobiti i više iz ovog ogleda da su iskoristili to što je njihov gost promašio uvodnih 14 pokušaja na utakmici...

Cousins razgrnuo reket

Najbolji napadački učinak od svih hrvatskih košarkaša imao je, očekivano, Bojan Bogdanović koji je u porazu Brooklyn Netsa od Sacramento Kingsa, a bilo je 122-105, sudjelovao s 13 poena u 27 odigranih minuta. Njegov suigrača koji je konkurirao za nastup na Olimpijskim igrama u dresu hrvatske reprezentacije Justin Hamilton ubacio je šest koševa i uhvatio deset lopti pod obručima ispod kojih je vladao DeMarcus Cousins s 37 poena i 11 skokova.

NBA liga, rezultati:

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 108-112 Phoenix Suns - Denver Nuggets 114-120 Brooklyn Nets - Sacramento Kings 105-122 Indiana Pacers - LA Clippers 91-70 Orlando Magic - Milwaukee Bucks 96-104 Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 91-81 Portland Trail Blazers - Houston Rockets 114-130 LA Lakers - Atlanta Hawks 109-94