DRUGA POBJEDA U SEZONI: / Marinković i Ramljak predvodili Zadrane protiv Makedonaca

Košarkaši Zadra u susretu 5. kola regionalne ABA lige ostvarili su drugu pobjedu, svladavši na domaćem terenu MZT iz Skoplja sa 71-65 (25-23, 17-12, 12-17, 17-13).

16.10.2016.
20:53
Dino Stanin/PIXSELL

Zadrani su odlično otvorili utakmicu i vodili tijekom gotovo čitavog susreta. Kriza je stigla u trećoj četvrtini u kojoj su gosti uspjeli povesti s 52-50, no uslijedila je ključna serija domaćih od 10-0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine za preokret i prednost od 60-52.

MZT na dnu

Krajem utakmice Zadar je imao i 13 razlike (71-58), a gosti su u završnici uspjeli tek ublažiti poraz. Ivan Marinković sa 17 i Ivan Ramljak s 13 koševa predvodili su Zadar, dok je Jure Lalić s 19 poena i 12 skokova bio najbolji u redovima MZT-a.

Nakon pet kola Zadar ima dvije pobjede i tri poraza, dok je MZT izgubio svih pet utakmica.