NBA LIGA

BENDER ODIGRAO UTAKMICU SEZONE! Hrvat pokupio pohvale za nastup, Šarić opet razočarao

Napadački najbolju utakmicu sezone odigrao je hrvatski košarkaški reprezentativac Dragan Bender isporučivši za Phoenix Sunse 15 poena (6-8 iz igre, 2-4 za tri poena) uz pet skokova. Ipak, malo je to značilo njegovom sastavu koji je poražen od Los Angeles Lakersa 93-100 u jednoj od ukupno devet utakmica odigranih u noći na utorak u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Benderu je ovo bila tek druga ovosezonska utakmica u kojoj je ubacio dvoznamenkast broj poena, no šesti poraz u posljednjih sedam utakmica Sunsa nije uspio spriječiti. Odličan je u redovima poraženog kluba bio Devin Booker s 36 ubačenih koševa, što je bio i učinak večeri u ogledu u kojem su petorica iz redova Lakersa ubacila 11 ili više poena. Najviše Jordan Clarkson, 25.

“Mislim da je u ovoj utakmici odradio dobar posao”, kazao je o Benderu Jay Triano koji ondje trenutačno obnaša dužnost trenera posebice pohvalivši i njegov doprinos u obrani.

“Pravi je igrač i premda je visok može odraditi svaki posao – dodati loptu, skočiti, a i šut mu je bolji no što je bio prošle sezone. Ogroman je potencijal”, dodao je Booker, 21-godišnji vođa momčadi.

Ivica Zubac ponovno nije dobio priliku nastupiti za Lakerse.

Zaigrao je zato u početnoj petorci Philadelphia 76ersa i to u velikoj minutaži (33:55) Dario Šarić, međutim, napadački to nije dobro izgledalo. Tek jedan pogođeni šut od osam pokušaja, među kojima i 0-5 iza crte za tri poena, dovoljno govore o patnji na suparničkoj polovici terena na kojoj su se, pak, odlično osjećali Joel Embiid (32 koša, 16 skokova), Robert Covington (31 poen, šest uhvaćenih lopti) i Ben Simmons (22 koša, dvanaest skokova).

Lou Williams (31 poen, sedam skokova i šest asistencija) i Blake Griffin (29 koševa, šest skokova, pet asistencija) bili su daleko najbolji u redovima Clippersa.

Kod aktualnih prvaka Golden State Warriorsa gostovala je momčad Orlando Magica te upisala 100-110 poraz. Stephen Curry nije nastupio u susretu u kojem je napadački teret pobjedničke momčadi raspoređen na jedanaestoricu koja su se upisala među strijelce. Ukupno je 21, najviše na utakmici, zabio Kevin Durant (uz sedam skokova i osam asistencija), a koš manje dodao Draymond Green koliko je za poraženi Magic ubacio i Nikola Vučević.

Mario Hezonja dobio je priliku dugu pet minuta. Iskoristio ju je za dva poena (šut 1-1) i dvije asistencije.

Cleveland Cavaliersi nadoknadili su -15 na ulasku u posljednju četvrtinu i -23 kao najveću prednost New York Knicksa u 104-101 pobjedi. U tom je periodu igre 19 od ukupno 21 svog koša ubacio Kyle Korver. LeBron James je zaključio susret s 23 poena, devet skokova i 12 asistencija.