CEDEVITA SUPER UVJERLJIVA U GOSTIMA: / Revanširali se za poraz u Zagrebu i tricama ostavili FIAT na -22

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola skupine A Eurokupa kao gosti u Torinu svladali FIAT sa 87-65 (30-12, 23-19, 20-14, 14-20).

15.11.2017.
22:34
Sanjin Strukic/PIXSELL

Protiv momčadi od koje je izgubila u Zagrebu na početku ovog natjecanja Cedevita je odigrala odličnu utakmicu i ostvarila uvjerljivu pobjedu koja je mogla biti i izraženija od konačnih 22 razlike jer je početkom četvrte četvrtine bilo i najvećih 31 pogodaka prednosti za hrvatskog prvaka (81-50).

Nakon relativno izjednačenog početka, sredinom prve četvrtine bilo je samo 11-9 za Cedevitu, uslijedila je velika serija zagrebačkog sastava od 17-1 kojom se odvojio na 28-10 i susret je praktički bio riješen. Tijekom čitavog prvog poluvremena Cedevitu je odlično služio vanjski šut, u prvih 20 minuta pogodili su osam od 11 pokušaja iza linije od 6,75 metara, a na kraju treće četvrtine šut za tricu bio je 12-18.

Prednjačio je Kevin Murphy koji je sa 24 koša bio prvi strijelac Cedevite, dok su kod domaćeg sastava po 14 poena ubacili Giuseppe Poeta i Lamar Patterson.

Nakon šest odigranih kola i Cedevita i FIAT imaju po tri pobjede i tri poraza. Na vrhu skupine je Darussafaka sa 6-0, drugi je Uniks sa 4-2, dok su na dnu MoraBanc iz Andore i Levallois sa po 1-5.

Sljedeći susret u Eurokupu Cedevita će igrati 6. prosinca kada u Zagreb dolazi Darussafaka.