Cedevita odmah na startu doživjela poraz

Košarkaši zagrebačke Cedevite izgubili su u Sankt Peterburgu od Spartaka sa 73:56 u 1. kolu G skupine Eurokupa.

15.11.2011.
20:40

Iako za momčad trenera Dražena Anzulovića nije zaigrao Dontaye Draper, MVP ovoga natjecanja prošle sezone, Cedevita je u prvom poluvremenu pružila vrlo dobar otpor, te je propustila na odmor otići s vodstvom.

Zagrepčani su u prvoj četvrtini poveli s 11:2, a u drugoj su opet vodili s 9 poena razlike, 27:18. No, domaćini su do kraja poluvremena serijom 9:0 poravnali rezultat, a u nastavku su prelomili utakmicu na svoju stranu. Najefikasniji u momčadi Cedevite bili su Chris Owens i Chris Warren sa po 11 poena, ali obojica su imali dosta loš šut iz igre. Owens je gađao 2:6 za dva poena (7:9 slobodna bacanja), a Warren 3:8 za dva poena, 1:3 za tri i 2:4 iz slobodnih bacanja. Matjaž Smodiš je upisao 10 poena i 4 skoka. Spartak je predvodio Beverley s 21 poenom i 4 skoka. U 2. kolu će Cedevita 22. studenog ugostiti momčad Bayerna.