OGLAS

Cedevita pobjedom skočila na vrh ljestvice

U sklopu 8. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite slavili su pred svojim navijačima protiv Radničkog iz Kragujevca sa 77-71.

17.11.2013.
21:28

Cedevita je u prvih 20 minuta dobro konktrolirala igru i rezultat, no nakon poluvremena su gosti počeli malo po malo sustizati zaostatak od 10 poena (43-33). Početkom posljednje četvrtine Radnički je došao na svega -3 (59-56), no nakon toga Ivan Ramljak radi seriju 5-0 i vraća utakmicu u mirne vode.

Uspio se Radnički dvije minute prije kraja još jednom opasno približiti na -4, te je imao dva slobodno bacanja, no oba je promašio Jović, a potom je u idućem napadu izgubio loptu. Cedevita je nakon toga mirno privela susret kraju i upisala šestu pobjedu.

Zagrebački je sastav do pobjede predvodio Ante Delaš s 19 poena i pet skokova, a 16 je pridodao Jusuf Nurkić. Kod gostiju je s 27 poena najefikasniji bio Sava Lesić.

Krka - Cibona 66-77 Igokea - Szolnoki 72-58 Budućnost - Union Olimpija 76-78 Zadar - Skopje 72-70 Cedevita – Radnički 77-71 Mega Vizura – Široki 82-73

Redoslijed: 1. Cedevita 7-2, 2. Partizan 6-1 (-1), 3. Cibona 5-3, 4. Igokea 5-3...