IMAMO NASLJEDNIKA MATE PARLOVA: / Pogledajte kako je Filip Hrgović postao europski prvak!

Hrvatski boksač Filip Hrgović osvojio je naslov europskog prvaka u superteškoj kategoriji.

15.8.2015.
20:37
PIXSELL, Petar Glebov

Hrgović je dominirao finalnom borbom od prve sekunde, u svakoj je rundi plasirao nekoliko serija udaraca u glavu suparnika, dok je sjajnim radom nogu bivao neuhvatljiv za tromog Schulza koji gotovo da nije uspio zadati niti jedan pravi udarac tijekom sve tri runde.

Svi mu suci dali prednost

Stoga ne čudi kako su sva tri bodovna suca, Kubanac, Finac i Rus, u sve tri runde prednost dali Hrgoviću.

Dvadesetitrogodišnji Zagrepčanin tako je postao tek drugi Hrvat koji je osvojio naslov europskog amaterskog prvaka u boksu, dosada je to uspjelo samo legendarnom Mati Parlovu, koji je bio najbolji u poluteškoj kategoriji u Madridu 1971. i Beogradu 1973. godine.

Osim Hrgovićeva zlata, medalju za Hrvatsku u Samokovu osvojio je i Hrvoje Sep koji je bio brončani u poluteškoj kategoriji.