FIBINA LIGA PRVAKA

KAKVA DRAMA U ‘TORNJU’: Cibona slavila nakon produžetka, igrači podržali trenera koji je pred smjenom

Košarkaši Cibone na dramatičan su način stigli do druge pobjede u Ligi prvaka, nakon što su u srijedu u KC Dražen Petrović svladali francuski Strasbourg sa 93-88 (18-11, 19-22, 22-20, 17-23, 17-12) tek u dodatnih pet minuta produžetka.

Cibona je većim dijelom utakmice vodila, ali je u završnici umalo poražena. Najbolji strijelac Strasbourga Amerikanac Slaughter je 40 sekundi prije kraja pogodio tricu za 76-76, na suprotnoj strani je Domagoj Bošnjak na isteku napada promašio tricu, a pet sekundi prije isteka regularnog dijela Slaughter je još jednom gađao tricu za pobjedu koja je izašla iz obruča.

Sjajan debi Reynoldsa

U dodatnih pet minuta Domagoj Bošnjak se pokazao ključnim igračem Cibone. Prvo je pogodio tricu za 87-82, a u posljednjih 18 sekundi je realizirao sva četiri slobodna bacanja, čime je zagrebačka momčad sačuvala teško stečenih pet koševa prednosti.

GNK Dinamo - Olympique Lyonnais

Novi Cibonin Amerikanac Scott Reynolds postigao je 21 koš uz sedam asistencija. Ante Žižić je ubacio 15 koševa, Željko Šakić 14 uz 11 skokova, a Domagoj Bošnjak se zaustavio na 13 poena i četiri asistencije. Kod Strasbourga najbolji je bio Slaughter s 21 košem.

Cibona se pobjedom pomakla s posljednjeg mjesta u skupini i pridružila grupi od četiri momčadi koje nakon šest kola imaju učinak 2-4. Vodeći je litavski Juventus s pet pobjeda i jednim porazom.

Rozić dao podršku treneru

Na konferenciji za medije nakon dvoboja kapetan Cibone Marin Rozić u ime svih igrača je izrazio podršku glavnom treneru Damiru Mulaomeroviću, o čijoj su se smjeni, bez obzira na ishod ove utakmice, pojavile špekulacije u hrvatskim medijima, a kao njegov nasljednik navodi se Ivan Rudež koji je bio na utakmici u Draženovom domu.

U sljedećem kolu Lige prvaka Cibona 30. studenoga gostuje u Belgiji kod Oostendea.