SPAS U ZADNJI ČAS

KAKVA DRAMA NA RUJEVICI: Osječani umalo iznenadili Rijeku, domaćin slavio u 93. minuti

Dramarično je bilo na Rujevici u utakmici 26. kola 1. HNL između Rijeke i Osijeka. Kad se već mislilo da su Osječani “prepisali” scenarij iz prošlog kola, kad su u posljednjim trenucima osvojili bod protiv Hajduka na Poljudu (2:2), Kekova momčad iščupala je pobjedu u 93. minuti.

Peroševićev pogodak s bijele točke u 90. minuti, poništio je Roman Bezjak u trećoj minuti sudačke nadoknade. Rijeka je tako zadržala kakvu-takvu neizvjesnost u prvenstvu, s pet bodova minusa u odnosu na vodeći Dinamo.

Perošević izborio i realizirao penal

Domaći su poveli pogotkom Gavranovića u 52. minuti, ali za najveća uzbuđenja trebalo je pričekati sami kraj utakmice. Sudac Fran Jović je kontakt Matea Bertoše i Antonija Peroševića procijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Osječani su se kratko veselili još jednom bodu protiv favorita, ali Bezjak je iskoristio ubacivanje Roshija i udarcem glavom iz blizine pogodio mrežu Osječana.