ISLAND IZDRŽAO DO POLUVREMENA: / Nakon velike serije domaćina sve je bilo riješeno

Domaćin i branitelj naslova Francuska plasirao se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva za rukometaše zahvaljujući 31-25 (14-13) pobjedi protiv Islanda u susretu osmine finala igranom u Lilleu.

21.1.2017.
19:41

Francuska je utakmicu "prelomila" serijom 6-1 početkom drugog poluvremena zahvaljujući kojoj je stigla do vodstva 20-14. Do kraja susreta Island se nije uspio primaknuti na manje od četiri gola razlike.

ČERVAR I MAKEDONIJA ZAMRZNUTI NA MINUS DESET: /

Poznat prvi četvrtfinalist SP-a

Michael Guigou sa šest golova bio je prvi strijelac Francuske, po pet su dodali Nedim Remili i Ludovic Fabregas, dok je Runar Karason sa sedam golova predvodio Island.

Francuska će u četvrtfinalu u utorak također u Lilleu igrati protiv boljeg iz ogleda Bjelorusija - Švedska koji je na programu u nedjelju.

Ranije u subotu prva reprezentacija koja je izborila četvrtfinale postala je Norveška koja je u Albertvilleu svladala Makedoniju sa 34-24 (12-10). Norveška će u četvrtfinalu u utorak također u Albertvilleu igrati protiv boljeg iz ogleda Danska - Mađarska koji je na programu u nedjelju.

U subotu su na programu još utakmice Rusija - Slovenija (Pariz) i Brazil - Španjolska (Montpellier), dok će u nedjelju igrati Mađarska - Danska (Albertville), Bjelorusija - Švedska (Lille), Njemačka - Katar (Pariz) i Hrvatska - Egipat (Montpellier).