ISKLJUČENI WESTBROOK POLUDIO NA SUCE: / Odlični Dario Šarić nije pomogao Sixersima

30.12.2016.
8:55

"Stvarno je ludo što sam isključen, a nisam ništa napravio", kazao je Westbrook koji je do trenutka kad je morao u svlačionicu ubacio 21 poen i imao pet skokova, bez asistencije.

Prvi strijelac lige (31.7 poena) požalio se nakon utakmice na tretman kod sudaca. "Prema meni nemaju isti kriterij", dodao je Westbrook.

Marc Gasol zabio je 25 uz 8 skokova,Troy Daniels je dodao 22, a Zach Randolph 21 u utakmici u kojoj je domaćin imao i 37 poena prednosti.

Šarić zabio 14

Dario Šarić odigrao je 25 minuta u porazu Sixersa kod Utaha 83:100 i imao vrlo dobar učinak od 14 poena, 4 skoka i 1 asistenciju. Šutirao je Dario 6-11 iz igre, pogodio jednu tricu iz tri pokušaja.

Sixersi su na ulasku u zadnju četvrtinu vodili 74:70, ali su u posljednjih 12 minuta ubacili tek devet poena, domaćini 30 i prelomili utakmicu.

Najbolji u momočadi Philadelphije bio je Ersan Ilyasova sa 16 poena i 14 skokova, a Sixersi su na ovom gostovanju bili bez najboljeg igrača Joela Embiida koji je trener Brett Brown odmarao na klupi.

Kod domaćina, George Hill je nakon propuštenih 13 utakmica zbog ozljede zabio 21, Gordon Hayward i Rodney Hood dodali su po 20 poena.

LeBron se ispričavao zbog loše igre?!

Cleveland je bio bolji od Bostona, LeBron James je uoči proslave 32. rođendana bio jako kritičan prema sebi Iako je bio blizu "triple-double" učinka (23 poena, 8 skokova, 11 asista) na kraju se ispričavao zbog loše utakmice.

"Bio sam užasan", priznao je LeBron.

Vjerojatno je mislio na osam izgubljenih lopti, ali na njegovu sreću Kyre Irving ubacio je 32, a Kevin Love 30 poena. Imali su domaćini +18 u zadnjoj četvrtini, Celticsi su se uspjeli vratiti, ali su Cavsi na kraju slavili 124:118.

Bender tri poena u 11 minuta

Phoenix Sunsi su pobijedili jake Raptorse, drugu momčad Istoka, sa 99:91. Dragan Bender dobio je priliku u 11 minuta. Za to vrijeme je iz igre šutirao samo trice (1-3) i zabio tri poena. Da sve bude u znaku broja tri, imao je tri skoka i napravio je tri prekršaja.

Eric Bledsoe zabio je 22 za Sunse, dok po 24 poena Kylea Lowryja i DeMara DeRozana nisu bili dovoljni Torontu.

Dallas po 12. put za redom dobio Lakerse

Dallas je po 12. put za redom pobijedio LA Lakerse, ovaj put 101:89 u Staples Centru. Za Maverickse, za koje još uvijek ne igra ozlijeđeni Dirk Nowitzki, 20 poena postigao je Wesley Matthews,Harrison Barnes dodao je 17, dok je kod domaćina Julius Randle zabio 18, Nick Young 17. Ivica Zubac nije bio u sastavu Lakersa.

Rezultati:

Charlotte - Miami 91:82 Memphis - Oklahoma City 114:80 Cleveland - Boston 124:118 Utah - Philadelphia 100:83 Phoenix - Toronto 99:91 LA Lakers - Dallas 89:101