OGLAS

KALINIĆEVA MAJSTORIJA ZA TRI BODA: / Ispunjeni i glasni Maksimir vodio Hrvatsku do velike pobjede

Hrvatska nogometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici skupine I za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji 2018. godine svladala je u Zagrebu Ukrajinu sa 1-0.

24.3.2017.
22:35
Slavko Midzor/PIXSELL

HRVATSKA - UKRAJINA 1-0

HRVATSKA: Subašić - Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić, Mandžukić - Kalinić

UKRAJINA: Pjatov - Butko, Kučer, Ordec, Matvijenko - Stepanenko, Rotan - Jarmolenko, Kovaljenko, Konopljanka - Kravec

STRIJELCI: 1-0 Kalinić (38)

Hrvatska je pobijedila Ukrajinu zahvaljujući genijalnoj akciji Luke Modrića i Ivana Rakitića, koju je efektnim pogotkom okončao Nikola Kalinić. Igra protiv Ukrajine zasigurno se neće pamtiti, bilo je puno pogrešaka, pogotovo u drugom dijelu i hrvatska reprezentacija sigurno može igrati bolje, no trijumf protiv Ukrajinaca vodi Vatrene na korak do SP-a. Pobijeđena je reprezentacija koja nam je najveći konkurent i koja, otkad je vodi Andrij Ševčenko, nije izgubila utakmicu.

ZAR JE MOGUĆE DA SMO I TO DOČEKALI?! /

Utakmica u Maksimiru prošla bez ijednog incidenta

Lijepo ozračje

Bila je to i prva domaća utakmica nakon dvije godine s gledateljima na stadionu, a došlo ih je 27.500. Navijači su napravili lijepo ozračje, bez ijednog izgreda.

Ukrajinski izbornik Andrij Ševčenko utakmicu je započeo s očekivanim sastavom, a Ante Čačić, kome je nekoliko sati ranije produžen ugovor za još dvije godine, ipak se nije usudio izaći s ofenzivnijim sastavom, pa je tako Marko Pjaca ostao na klupi.

Prvu i to veliku šansu na utakmici propustio je u 15. minuti Mario Mandžukić koji je oduzeo loptu, sjurio se u šesnaesterac i pogodio lijevu vratnicu. U 18. minuti je zaprijetila Ukrajina, a udarac Jarmolenka je Danijel Subašić uspio obraniti, da bi u 23. minuti nakon udarca s kuta hrvatski vratar ispustio loptu, a Kučer sa zemlje loptu nije uspio ugurati u nečuvanu mrežu. U 34. minuti Rakitić je iz blizine poslao loptu daleko iznad grede, a u 38. minuti Hrvatska je povela. Modrić je uputio prizemnu loptu u šesnaesterac, Rakitić je petom produžio do Kalinića, koji se okrenuo i silovitim udarcem pogodio sami lijevi gornji kut.

Subašić obranio slobodnjak Konopljanke

U drugom dijelu se ništa bitnoga nije događalo sve do 60. minute kada je udarac Kalinića s deset metara glavom bio preslab za Pjatova. Ukrajinci su sve više prijetili hrvatskim vratima, pa je u 78. minuti slobodni udarac Konopljanke Subašić jedva obranio, a Jarmolenko je u nastavku pucao neprecizno, iako je bio u dobroj poziciji. Domagoj Vida je u 82. minuti uspio u zadnji trenutak očistiti loptu u našem petercu, a u 88. minuti Modrić je iz solo-prodora uputio opasan šut koji je Pjatov obranio.

U preostale dvije utakmice u našoj skupini Turska je u Antalyji svladala Finsku s 2-0 dok je Island kao gost u Skadru svladao Kosovo s 2-1. Na polovici kvalifikacija Hrvatska je vodeća u skupini s 13 bodova, dok je Ukrajina treća s osam. Drugo mjesto zauzima Island s 10 bodova, četvrta Turska ima osam, dok su na dnu Finska i Kosovo sa po jednim bodom.

UŽIVO:

90+5' - KRAJ UTAKMICE, HRVATSKA JE POBIJEDILA S 1-0.

90+3' - Bilo je opasno pred našim golom, ali na koncu je suđeno zaleđe.

90+2' - I posljednja izmjena: Rog je ušao umjesto Brozovića.

90+1 - Hrvatsku sekunde dijele od važne pobjede.

88' - Modrić se sada sjajno probio u šesnaestercu, i pucao iskosa s lijeve strane, ali Pjatov je uspio obraniti.

87' - Kalinić uz ovacije izlazi iz igre, a na terenu je Kramarić.

85' - Posljednja zamjena od Ukrajine: Besedin umjesto Kovaljenka.

84' - Seleznjov je pucao glavom, Subašić je sigurno uhvatio loptu, ali oglasio se potom i sudac koji je procijenio da je ionako bio prekršaj u napadu.

82' - Još jedan opasan napad Ukrajinaca. Matvijenko je projurio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio pred gol, ali izbio je loptu Vida.

79' - Čačić radi prvu zamjenu: Rakitić izlazi s travnjaka, a ulazi Kovačić.

78' - Hrvatska je sada bila u opasnosti. Konopljanka je sjajno izveo slobodnjak s 20-ak metara, ali Subašić je uspio obraniti.

76' - Ukrajina radi i drugu zamjenu: Sidorčuk ulazi umjesto Rotana.

71' - Vida se nakon nabacivanja iz kornera uspio izboriti za udarac glavom, ali pucao je pored gola.

69' - Lopta se nakon ubacivanja iz kornera odbila do Modrića koji je pucao s 20-ak metara, ali otišla je lopta daleko od gola.

67' - Butko je povlačio Pivarića u kaznenom prostoru, Dinamov je branič pao, ali nema ništa od jedanaesterca.

66' - Pao je ritam utakmice, nije ovo ni blizu onome što smo gledali u prvom poluvremenu.

62' - Rotan je nabacio iz slobodnjaka s desne strane, netko je od Ukrajinaca pao u šesnaestercu, ali sudac je pustio da se igra dalje.

60' - Kalinić je nabacio s lijeve strane, Pjatov je to uspio izbiti, a u nastavku akcije je Mandžukić pucao glavom, ali lopta je završila u rukama ukrajinskog golmana.

59' - Ukrajinci prvi mijenjaju: ušao je Seleznjov umjesto Kraveca.

56' - Konopljanka je pokušao prizemnim udarcem sa 17 metara, ali nije to bilo posebno opasno, otišla je lopta pored gola.

55' - Modrić je pronašao Brozovića u kaznenom prostoru, ali veznjak Intera se nije snašao i propala je potencijalna prilika.

53' - Hrvatska dominira i na početku drugog poluvremena, ali zasad nema izrazitih prilika.

50 - Kovačić, Pjaca i Kramarić su se počeli zagrijavati.

47' - Rakitić je nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, ali Ukrajinci su uspjeli izbiti loptu u aut.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, HRVATSKA VODI S 1-0.

41' - Konopljanka je pokušao iz slobodnog udarca, ali Subašić je bez problema uhvatio loptu.

38' - Bila je to sjajna akcija, Modrić je proigrao Rakitića, a ovaj petom gurnuo prema Kaliniću. Napadač Fiorentine je leđima bio okrenut prema golu, ali uspio se okrenuti i s desetak metara matirati Pjatova.

38' - GOOOOOOOL! HRVATSKA VODI S 1-0.

36' - Ukrajinci su stvorili malu gužvu pred našim golom, ali na koncu je otklonjena potencijalna opasnost.

34' - Nova dobra prilika za Hrvatsku. Rakitić je pucao iskosa s lijeve strane, ali nije dobro zahvatio loptu.

31' - Opet je bila gužva pred ukrajinskim golom, Brozović je pokušao pronaći Kalinića, ali očistili su to gosti.

27' - Vrlo sadržajna utakmica. Hrvatska ima inicijativu, ali Ukrajinci su također itekako opasni.

24' - Novi korner i nova opasnost. Mislili su naši da će biti prekršaj na Subašiću, ali sudac nije tako vidio. Lopta je pkrenula prema mreži, ali izbila je to naša obrana.

23' - Evo nove opasnosti pred našim golom. Ubacili su Ukrajinci iz kornera, a Jedvaj ju je nespretno zahvatio. Završila je, ipak, samo u novom korneru.

22' - Opalio je sada i Rakitić s 15-ak metara, ali završila je lopta iznad gola.

18' - Velika obrana Subašića. Matvijenko je pucao iskosa s desne strane, ali hrvatski je vratar bio na mjestu.

16' - Nova prilika! Kalinić je pucao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

15' - KAKVA ŠANSA ZA HRVATSKU! Mandžukić je oduzeo loptu Ukrajincima, krenuo sam prema golu, opalio s vrha šesnaesterca i pogodio vratnicu.

11' - VELIKA PRILIKA! Modrić se na desnoj strani sjajnom fintom riješio čuvara i ubacio u sredinu, Kalinić se bacio, ali nije uspio vrhom kopačke zahvatiti loptu.

8' - Opasno je sada bilo pred hrvatskim golom. Jarmolenko se probio po desnoj strani i ušao u kazneni prostor, ali nikoga od njegovih suigrača nije bilo u sredini.

7' - Pivarić je nakon kvalitetne akcije nabacio s lijevog boka, ali su Ukrajinci to uspjeli očistiti.

3' - Mitrović je dugom loptom pronašao Mandžukića, ovaj je pokušao spustiti glavom za Rakitića, ali otišla je lopta u gol-aut.

1' - POČELA JE UTAKMICA, SRETNO VATRENI!

20.44 - Na stadionu je oko 28.000 navijača.

20.43 - Intonirane su himne, sve je spremno za početak.

20.37 - Još nas nekoliko minuta dijeli do početka utakmice. Igrači izlaze na teren, Hrvatsku predvodi kapetan Modrić.

19.52 - Objavljeni su početni sastavi, a izbornik Čačić se odlučio za očekivanu početnu postavu. Jedvaj će zamijeniti Vrsaljka, Mitrović i Vida su stoperski par, desno krilo će već uobičajeno zauzeti Brozović, a na lijevom je Mandžukić. U vrhu napada je Kalinić.

18.18 - Dresovi su spremni. Idemoooo, Vatreni!