NIŠTA OD POLUFINALA: / Igra Marina Čilića se raspala, Wawrinka uvjerljivo slavio i 12. put

Samo tri seta i sat i 40 minuta igre bile su dovoljne Švicarcu Stanu Wawrinki za novu pobjedu protiv Marina Čilića 6:3, 6:3, 6:1 i plasman u polufinale Roland Garrosa, treći uzastopni.

7.6.2017.
18:15

Pobjednik pariškog Grand Slama iz 2015. godine dominirao je protiv Čilića koji je ipak u Roland Garrosu ostvario najbolji rezultat karijere stigavši do četvrtfinala. Ali, dalje i više od toga nije mogao, Wawrinka je bio prejak.

Čilić ima dvije pobjede u 14 mečeva protiv Wawrinke

Bila je ovo osma uzastopna pobjeda Wawrinke protiv Čilića i ukupno 12. pobjeda Švicarca u njihovom 14. međusobnom dvoboju. Čilić je ostao na samo dvije pobjede protiv Wawrinke ostvarene još u siječnju 2010.

Sam početak dao je naslutiti kako bi dvoboj mogao biti izjednačen jer je Čilić već u prvoj igri stigao do "break-lopte" koju je Wawrinka spasio odličnim servisom, ali nažalost ostatak dvoboja nije se pokazao takvim. Odmah nakon što nije iskoristio priliku za oduzimanje servisa, Čilić je izgubio gem na svoj početni udarac, koštao ga je loš izlazak na mrežu kod izjednačenja jer je na "break-loptu" Wawrinka pogodio odličnu bekhend paralelu za 2-0. Do kraja prvoga seta Čilić više nije uspijevao zaprijetiti servisu suparnika pa je Wawrinka tu dionicu susreta dobio sa 6-3.

NOVI TEŽAK DEBAKL: /

Đoković pregažen u četvrtfinalu Roland Garrosa, ništa od klasika protiv Rafaela Nadala

Rutinska pobjeda za Stana

I početak drugog seta nalikovao je prvom, Čilić je prvi stigao do "break-lopte" odličnim forhendom, no tu je priliku potratio lošim reternom. Odmah u sljedećoj igri Wawrinka je oduzeo servis Čiliću i to bez izgubljenog poena iskoristivši nekoliko velikih pogrešaka našeg igrača. Čilić je jedini put u meču oduzeo servis Wawrinki za poravnanje na 3-3, no uslijedio je veliki pad u igri 29-godišnjeg Međugorca. Odmah po poravnanju Čilić je odigrao još jedan izuzetno slab gem na svom servisu i izgubio ga bez osvojenog poena, a to je bio prvi u nizu od čak osam gemova zaredom koje je izgubio. Nakon te serije Wawrinka je bio nadomak pobjedi jer je imao vodstvo 6-3, 6-3, 5-0 i zatim rutinski okončao dvoboj.

Protiv Wawrinke Čilić nije uspio dobrim reternima neutralizirati loš postotak ubačaja prvog servisa od samo 49 posto, a boljeg rezultata koštale su ga i čak 32 neprisiljene pogreške u odnosu na samo 17 njegova suparnika.

Wawrinka na Murraya

Wawrinka će u polufinalu igrati protiv prvog tenisača svijeta, Britanca Andyja Murraya koji je u četvrtfinalu nadigrao Japanca Keija Nishikorija sa 2-6, 6-1, 7-6 (0), 6-1. Drugi polufinalni par čine deveterostruki pobjednik Pariza Španjolac Rafael Nadal kojemu je njegov sunarodnjak Pablo Carreno predao dvoboj kod rezultata 6-2, 2-0 za Nadala, te Austrijanac Dominic Thiem koji je nadigrao branitelja naslova Srbina Novaka Đokovića sa 7-6 (5), 6-3, 6-0.

Inače, točno na današnji dan prije 20 godina, hrvatska tenisačica Iva Majoli osvojila je Roland Garros, svoj prvi i jedini Grand Slam.

Kraj meča, Wawrinka je u polufinalu

1:6 - Gotovo je, Wawrinka je asom na drugi servis zaključio ovaj meč. Čilić je u ovom meču napravio 32 neprisiljene pogreške, Wawrinka ih ima 15 manje

1:5 - Marin je u trećem setu uspio osvojiti počasni gem, Wawrinka servira za meč

0:5 - Švicarac je osvojio osam gemova za redom

0:4 - I drugi break za Wawrinku

0:3 - Wawrinka je potvrdio break i poveo 3:0, Švicarac je osvojio šesti gem za redom

0:2 - Nažalost, Marin Čilić je izgubio još jedan gem na svoj servis i klizi prema porazu. Ipak, ovaj četvrtfinale je uspjeh

0:1 - Wawrinka je poveo u 3. setu

Kraj 2. seta

3:6 - Od dvije break-lopte, Wawrinka je iskoristio drugu i sa 6:3 osvojio drugi set

3:5 - Wawrinka je ponovno blizu osvajanja seta,

3:4 - Odmah nakon re-breaka, Čilić je prepustio svoj gem Wawrinki i to bez osvojenog poena na svoj servis

Andy Murray je dobio drugi set protiv Nishikorija s 6:1 i izjednačio na 1-1 u setovima

3:3 - Mini prilika za Čilića koji po drugi put u meču ima break loptu

2:3 - Dobio je Čilić ovaj gem, ima samo break zaostatka u drugom setu.

1:3 - Wawrinka je opet podignuo razinu svoje igre, Čilić mu nikako ne uspijeva odgovoriti.

1:2 - Tek što se činilo da se Čilić razbudio u 2. setu, uspio je izgubiti gem, nakon slabijih servisa napraviti nekoliko vezanih pogrešaka, Švicarac vodi 2:1.

1:1 - Prva break lopta za Čilića u drugom gemu drugog seta, ali izvukao se Wawrinka

Poznate su polufinalistice Roland Garrosa, sutra igraju Ostapenko - Bascinszky i Halep - Pliškova.

1:0 - Puno bolje otvorio je Čilić drugi set, plasirao u Wawrinkih dio terena puno bolje udarce i poveo 1:0. Nema breaka na početku 2. seta

Kraj 1. seta

Čilić je u prvom setu imao tek 48 posto prvog servisa, 13 neprisiljenih pogrešaka i 11 "winnera", dok je kod Wawrinke taj omjer 12-10 u koristi "winnera".

3:6 - Odlično i raznovrsno igra Wawrinka, asom je okončao devet gem i osvojio prvi set nakon 36 minuta igre.

3:5 - Čilić je u ovom gemu ponovno dozvolio da se Wawrinka razmaše, od 40:0 Švicarac je došao do izjednačenja, ali je na kraju gem uzeo ipak hrvatski tenisač

Sva četiri meča na zemlji između Wawrinke i Čilića dobio je švicarski tenisač, a Marin mu je samo jednom uspio osvojeti gem. Ne baš obećavajuće u četvrtfinalu Roland Garrosa, najdražeg turnira Stana Wawrinke.

2:5 - Švicarac je samo jedan gem udaljen od osvajanja prvog seta, za sada djeluje nedodirljivo.

2:4 - Napravio je Wawrinka pogrešku na forhendu i Čilić je osvojio svoj drugi gem u 1. setu.

Paralelno s Čilićem i Wawrinkom igraju Kei Nishikori i prvi tenisač svijeta Andy Murray, a Japanac je dobio prvi set s 6:2. Polufinale su već izborili Rafael Nadal i Dominic Thiem koji će se međusobno sučeliti u poluzavršnici.

1:4 - Wawrinka i dalje sigurno drži svoje servis, hrvatski tenisač nije ga ponovno uspio ugroziti.

1:3 - I uspio je Čilić osvojiti prvi gem na svoj servis.

0:3 - Drži Švicarac svoj servis, Čilić puno više griješi i rezultat se vidi.

0:2 - Wawrinka ima rani break, dao mu je Čilić dvije lopte za oduzimanje servisa, a Švicaras je odigrao bekhend paralelu za 2:0 vodstvo u setovima. Protiv njega Čilić bi trebao više riskirati, a kraće lopte idealne su za poen.

16:35 - Počeo je meč između Wawrinke i Čilića, Švicarac je dobio prvi gem na svoj servis za 1:0.