HRVATSKI VRATAR MORA SE DOBRO ČUVATI: / Mađari su u borbi za zlato spremni na sve, pa i na ovakve poteze

Hrvatska će u subotu (20:30) u grotlu mađarskih navijača koji će se natiskati na otočiću Margitsziget usred Dunava, pokušati osvojiti drugi naslov svjetskog prvaka.

28.7.2017.
15:13

No, Hrvatska je do svog zasad jedinog zlata došla prije deset godina upravo protiv Mađara. Kao i sad u Budimpešti, tako i 2007. u Melbourneu, u polufinalu su Barakude bile bolje od Srbije.

PALI U ZAGRLJAJ: /

Hrvatski izbornik otkrio što mu je nakon velike pobjede rekao srpski kolega

Nasljednik Pavića i Vićana

Mađari, po mnogima igraju najljepši vaterpolo, s puno šuteva, kombinatorike, dobrog plivanja, ali i Hrvati imaju svoje adute. Sandro Sukno i Maro Joković djeluju nedodirljivo, odličan je centar Luka Lončar, a na vratima teško savladiv Marko Bijač.

Upravo će hrvatski vratar, nasljednik Josipa Pavića i Frane Vićana, morati obratiti pozornost na sjajnog mađarskog beka Hosnyanszkyja. On je zaslužan za možda i najljepši trenutak na prvenstvu.

Dvije minute prije kraja prve četvrtine u polufinalnoj utakmici protiv Grčke, dok je istjecao napad domaćina, Hosnyanszky je pogodio šraubu iz velike udaljenosti.

Jučer protiv Srbije na sličan način, ali iz puno bližeg mjesta zabio je i hrvatski centar Luka Lončar, što i nije tako neobično za tu poziciju.