VATRENI URAGAN: / Fantastična Hrvatska bez pola momčadi prekinula dva velika niza Sjeverne Irske!

Hrvatska nogometna reprezentacija zaključila je kalendarsku godinu pobjedom u prijateljskoj utakmici protiv Sjeverne Irske. Vatreni su na Windsor Parku u Belfastu slavili s uvjerljivih 3-0.

15.11.2016.
19:49
AFP, PAUL FAITH

SJEVERNA IRSKA - HRVATSKA 0-3

SJEVERNA IRSKA: Mannus - Hodson, Evans, McAuley, Brunt - Magennis, Lund, McNair, Norwood - McGinn, Boyce

HRVATSKA: Kalinić - Jedvaj, Vida, Mitrović, Leovac - Bradarić, Badelj - Čop, Rog, Kramarić - Mandžukić

STRIJELCI: 0-1 Mandžukić (9), 0-2 Čop (35), 0-3 Kramarić (67)

U Sjevernoj Irskoj su bili ponosni na niz od 11 uzastopnih domaćih utakmica bez poraza, kao i na činjenicu da u posljednjih pet dvoboja pred svojim navijačima nisu primili gol. Hrvatska je zaustavila oba ta niza iako je igrala bez pola udarne momčadi. Izbornik Ante Čačić je poštedio u ovoj utakmici Subašića, Ćorluku, Modrića, Rakitića, Kovačića i Perišića, dok su Vrsaljko, Brozović i Pivarić na početku ogleda bili na klupi.

MANDŽUKIĆ SE IZJEDNAČIO S EDUARDOM: /

Pogledajte gol kojim je postao drugi strijelac u povijesti Vatrenih

Priliku su uglavnom dobili igrači koji su dosad igrali manje, pa je tako debitirao Bradarić, bokove su zauzeli Jedvaj i Leovac, u početnoj su se postavi našli i Rog i Čop, a sve ih je kao kapetan predvodio Mandžukić. Upravo je on i donio Hrvatskoj vodstvo već u devetoj minuti utakmice. Kramarić je pronašao Čopa na lijevoj strani kaznenog prostora, ovaj je pucao, a domaći je golman odbio loptu do Mandžukića koji ju je iz blizine spretno ugurao u mrežu. Napadaču Juventusa ovo je 29. gol u dresu reprezentacije.

Godina sa samo jednim porazom

U 35. minuti Kramarić je nabacio iz kornera, Mitrović prebacio loptu glavom, a Čop je iz blizine smjestio u mrežu. Čopu je to prvijenac u dresu Vatrenih.

Sjeverna Irska je u nastavku pokušala pritisnuti, ali nije bila posebno uspješna u tome, a u 67. minuti je primila i treći gol. Mandžukić je oduzeo loptu i gurnuo je Kramariću, a ovaj potegnuo s 25 metara i zakucao loptu u rašlje domaćeg gola za konačnih 3-0.

Hrvatska je tako prva reprezentacija koja je slavila u Sjevernoj Irskoj nakon Portugala koji je u rujnu 2013. pobijedio s 4-2. Naša je reprezentacija godinu zaključila sa samo jednim porazom, onim od Portugala (0-1) u osmini finala Europskog prvenstva.

UŽIVO:

90+2' - KRAJ UTAKMICE. HRVATSKA JE POBIJEDILA S 3-0.

88' - Lafferty je pucao iskosa s lijeve strane, ali Vargić je uspio obraniti.

87' - I zadnja izmjena: Pivarić je u igri, a na klupi je Rog.

82' - Čačić radi još jednu izmjenu, ovaj put rotira vratare. Izašao je Kalinić, a u igri je Vargić.

80' - Čop je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla pored vrata.

77' - Čop je nabacio s lijeve strane, ali Kramarić nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom.

72' - Još jedna izmjena kod Hrvatske: izašao je strijelac prvog gola Mandžukić, a u igri je Ćorić. Kapetansku vrpcu preuzeo je Brozović.

71' - Neoprezan je bio Vrsaljko, dopustio je udarac Laffertyju, ali Kalinić je bio siguran.

67' - Mandžukić je oduzeo loptu i gurnuo je Kramariću, a ovaj potegnuo s 25 metara i zakucao loptu u rašlje domaćeg gola.

67' - GOOOOOOOOL! HRVATSKA VODI S 3-0.

59' - Druga izmjena u Hrvatskoj: Vrsaljko ulazi umjesto Vide. Za očekivati je da će Vrsaljko zauzeti desni bok, a Jedvaj preseliti na poziciju stopera.

56' - Evans je uputio udarac glavom, ali preko gola.

54' - Brozović je pucao nakon indirekta, ali lopta je otišla visoko preko gola.

52' - Indirekt za Hrvatsku zbog vraćanja lopte golmanu u ruke.

51' - Prva izmjena kod Hrvatske: izlazi Badelj, a ulazi junak utakmice protiv Islanda Marcelo Brozović.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, HRVATSKA VODI S 2-0.

45+1 - Pokušali su domaći napraviti nešto iz slobodnog udarca, ali opet je Kalinić bez problema uhvatio loptu.

43' - Kramarić je još jednom nabacio s desnog krila, ali Čop ovaj put nije uspio stići do lopte.

36' - Duji Čopu je ovo prvi pogodak u dresu hrvatske reprezentacije.

35' - Kramarić je nabacio iz kornera, Mitrović prebacio loptu glavom, a Čop je iz blizine smjestio u mrežu.

35' - GOOOOOOOL! HRVATSKA VODI S 2-0.

32' - Borbeni Mandžukić završio je u reklami pokušavajući stići loptu koju mu je uputio Čop.

29' - Nema posebnih uzbuđenja u Belfastu u posljednjih nekoliko minuta.

22' - Hodson je nabacio s desnog boka, ali još jednom je lopta završila u Kalinićevim rukama.

21' - Pokušao je sada i Magennis, ali bez problema je loptu pokupio Kalinić.

15' - Boyce je pucao glavom, ali lopta je otišla pored gola.

14' - Kramarić je nabacio s desnog boka, Leovac je pucao glavom, ali nije to bilo opasno.

10' - Mandžukiću je ovo 29. pogodak u dresu reprezentacije.

9' - Kramarić je pronašao Čopa na lijevoj strani kaznenog prostora, ovaj je pucao, a domaći je golman odbio loptu do Mandžukića koji ju je iz blizine spretno ugurao u mrežu.

9' - GOOOOOOOOL! HRVATSKA VODI S 1-0.

5' - McNair je pucao s dvadesetak metara, lopta se odbila u korner.

2' - Opasno su domaći ubacili s desnog boka, ali uspjela je hrvatska obrana otkloniti prijetnju.

1' - POČELA JE UTAKMICA NA WINDSOR PARKU.

20:59 - Sjeverna Irska nije izgubila već 11 domaćih utakmica u nizu, a u posljednjih pet nije primila ni gol. Može li Hrvatska prekinuti te dvije serije?

20:56 - Sviraju himne na Windsor Parku, za koju sekundu počinje utakmica.

20:20 - Domaćin je objavio kako su rasprodane sve ulaznice za večerašnji dvoboj.

19:58 Odgođen je početak utakmice.