HRVATI U AKCIJI: / Fenomenalni Mandžukić zabio za pobjedu Juventusa u velikom derbiju, Badelj pocrvenio

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić započeo je od prve minute derbi između Juventusa i Fiorentine u petom kolu talijanske Serie A.

20.9.2017.
22:33
Screenshot

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, međutim u drugom je proradio aktualni prvak.

KALINIĆ BRILJIRA U DRESU MILANA: /

Pogledajte kako je Vatreni izborio najstrožu kaznu za vodstvo velikana

Igrala se 53. minuta kada je Juan Cuadrado s desne strane opasno ubacio u 16-erac Fiorentine.

Lopta se nakon toga odbila do Mandžukića, koji ju je u svom stilu glavom pospremio u mrežu.

Bio je to njegov drugi prvenstveni gol ove sezone nakon što je na otvaranju prvenstva zabio Cagliariju.

U 66. minuti susreta Milan Badelj zaradio je isključenje nakon što je poslije prekršaja nad Matuidijem dobio drugi žuti karton. Sudac Daniele Doveri je pokazao je na kazneni udarac, ali je nakon video analize promijenio odluku.

Dvije minute potom Mandžukić je bio u još jednoj velikoj prilici, ali je njegov udarac u kaznenom prostoru blokiran. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao te je Juventus s petom pobjedom osigurao nova tri boda.

Pobjeeda Napolija

Petu pobjedu je ostvario i Napoli koji je u Rimu porazio Lazio 4-1.

Domaćin je poveo golom Stefana de Vrija (29), ali je Napoli u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Kalidoua Koulibalyja (54), Josea Callejona (56), Driesa Mertensa (59) i Jorginha (90+2-11m). Marko Rog je ušao u igru u 86. minuti.

Kalinić izborio penal

Milan je na San Siru pobijedio SPAL 2-0 golovima iz kaznenih udaraca. Prvog je izborio NikolaKalinić u 26. minuti, a realizirao ga je Ricardo Rodriguez. Za 2-0 je zabio Franck Kessie (61-11m). Kalinić je igrao do 62. minute.

Roma je rutinski prošla gostovanje kod fenjeraša Beneventa pobijedivši 4-0. Dva gola je zabio Edin Džeko (22, 52), a dva gola su domaći igrači ugurali u vlastitu mrežu. Vlastitog vratara su svladali Fabio Lucioni (35) i Lorenzo Venuti (74).

Remi Ivana Jurića

Genoa, koju vodi IvanJurić, je kod kuće odigrala 1-1 protiv Chieva. Domaćin je poveo u 62. minuti golom Laxalta, a izjednačio je Hetemaj u 73. minuti.

Verona i Genoa su odigrali bez golova, a za goste nije nastupio Ivan Strinić.

Udinese je kod kuće izgubio od Torina 2-3, a Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za domaći sastav.

Na vrhu ljestvice su Napoli i Juventus sa po 15 bodova, a slijede Inter sa 13 i Milan sa 12 bodova.

Benevento je na začelju bez osvojenog boda i uz razliku pogodaka 1-14.

REZULTATI

Benevento - Roma 0-4 (Džeko 22, 52, Lucioni 35-ag, Venuti 74-ag) Milan - SPAL 2-0 (Rodriguez 26-11m, Kessie 61-11m) Atalanta - Crotone 5-1 (Petagna 5, Caldara 25, Ilicic 38, Gomez 63,74-11m / Tumminello 70) Cagliari - Sassuolo 0-1 (Matri 60-11m) Genoa - Chievo 1-1 (Laxalt 62 / Hetemaj 73) Verona - Sampdoria 0-0 Juventus - Fiorentina 1-0 (MANDŽUKIĆ 52) Lazio - Napoli 1-4 (De Vrij 29 / Koulibaly 54, Callejon 56, Mertens 59, Jorginho 90+2-11m) Udinese - Torino 2-3 (De Paul 48-11m, Lasagna 75 / Belotti 9, Hallfredsson 30-ag, Ljajić 67) Halftime: 0-2;

U utorak: Bologna - Inter 1-1 (Verdi 32 / Icardi 77-11m)