Medveščak opet oduševio! Veliko slavlje u dalekom Kazahstanu

Hokejaši Medveščaka ostvarili su značajan uspjeh ovog četvrtka, pa su tako u Astani uzeli puni plijen pobjedom protiv favoriziranog Barisa 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

16.1.2014.
17:16

Ovaj je uspjeh time značajniji jer je Baris u ovom trenutku četvrta najuspješnija momčad kompletne KHL lige.

Poslije prve trećine bez pogodaka, Charles Linglet je sredinom druge dionice donio Medveščaku prednost. Vrlo brzo je potom za domaćina izjednačio Starčenko, no u posljednjoj trećini hrvatska je momčad zabila dva pogotka za konačno slavlje 3:1. Matt Ellison je u 46. minuti postigao gol za 2-1, a potom je Jonathan Cheechoo pogodio u praznu mrežu i zaključio pobjedu minutu prije kraja.

S nova tri boda Medveščak je i dalje sedmin, ali na samo dva boda zaostatka od četvrtoplasirane momčadi Zapada - Dinama iz Rige. Bojazan da će ostati bez doigravanja je sve manja, deveti Atlant zaostaje ogromnih 13 bodova.