Otjerani Medvjed zapaprio Medveščaku usred Zagreba!

Hokejaši Medveščaka poraženi su nakon raspucavanja u ogledu 38. kola EBEL lige. KAC Klagenfurt je kao gost slavio s 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)...

4.1.2013.
23:16

U ogledu gdje su najzapaženiji bili vratari na obje strane, poveli su gosti iz Austrije. S igračem više, u 36. minuti, Kirk Furey je bio precizan za kasni prvi pogodak na ogledu. Igra se, istina, nakon tog pogotka rasplamsala, ali i dalje su vratari ostajali nesavladivi. Sve do jedanaest minuta prije kraja gosti su čuvali minimalno vodstvo, ali je tada, također s igračem više, izjednačio Andy Sertich. Nakon što nije bilo pogodaka niti u dodanih pet minuta, tijekom raspucavanja su spretniji bili gosti i odnijeli tako pobjedu na ledu i dalje drugoplasirane momčadi na ljestvici. Pobjedu gostima donio je Tyler Myers čiji udarac nije uspio zaustaviti vratar Medveščaka Michael Ouzas. Utakmicu je obilježio i povratak Toma Zanoškog, bivšeg Medvjeda, u Ledenu dvoranu. Zanoški je bio jedan od strijelaca za goste u raspucavanju.

"Nisam želio slaviti gol iz poštovanja prema navijačima. Stvarno me oduševio pljesak na početku utakmice. Bilo je čudno dolaziti autobusom na gostovanje u moj Zagreb i biti u protivničkoj svlačionici. Kad sam zabio taj gol, totolalno sam se isključio, posao je posao", rekao je Zanoški nakon utakmice, a na pitanje novinara portala Sportski.net da prokomentira sukob s trenerom Martyjem Raymondom zbog kojeg je i napustio Zagreb, samo je odgovorio:

"Nije vrijeme, ostat ću gospodin".

Recimo da su vodeći Vienna Capitalsi bili itekako uvjerljivi, te su sa 6:0 pobijedili Innsbruck pred svojim navijačima. Medveščak - KAC Klagenfurt 1-2, penali (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) Olimpija - Villach 5-4, produžetak Vienna Capitals - Innsbruck 6-0 Graz - Znojmo 1-2, penali Linz - Dornbirn 3-0 Alba Volan - Salzburg 4-1 Redoslijed: 1. Vienna Capitals 55, 2. Medveščak 53, 3. Graz 47, 4. Villach 47, 5. Linz 45...