HLADAN TUŠ ZA SPLIĆANE: / Hajduk propustio nokautirati nogometnog liliputanca

U prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige, Hajduk je na gostovanju u Estoniji odigrao 1:1 sa Sillamäe Kalevom.

2.7.2015.
18:42
Ivana Ivanovic/PIXSELL

KALEV - HAJDUK 1:1

HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Milović, Nižić, Tudor, Vlašić, Caktaš, Roguljić (Biliy, 74), Balić (Maglica, 81), Ohandza, Maloku (Radčenko, 58).

SILLAMAE: Starodubcev, Cheminava, Dudarev, Šišov, Činikas, Vnukov (Ratnikov, 65), Silich, Toomet, Tjapkin, Kvasov, Russo.

STRIJELCI: 0-1 Caktaš (6-pen), 1-1 Silich (40).

SUDAC: Juan Martinez Munuera (šPA)

STADION: Rakvere

GLEDATELJA: 1.000

Nogometaši Hajduka propustili su veliku priliku iz Estonije se vratiti s pobjedom. Nakon što su u 6. minuti pogotkom Caktaša poveli s 1:0, Vnukov je u kaznenom prostoru srušio napadača Hajduka Kamerunca Francka Ohandzu. Splićani nisu uspjeli iskoristiti indiferentnost domaćih nogometaša i u 40. minuti su primili pogodak.

Roguljić i Vlašić izgubili su loptu nakon čega je uslijedila polukontra domaćina. Russo je ubacio, a Silich glavom matirao u ovoj utakmici sjajnog Kalinića i domaćin je izjednačio rezultat.

Neprepoznatljivi Splićani

Hajduk je drugo poluvrijeme počeo u istom sastavu, bez izmjena, ali to se pokazalo kao loš potez. Splićani su pokušavali zabiti gol, ali bez uspjeha. Balić nikako nije mogao napraviti ništa više od jalovih pokušaja, te je u 81. minuti zamijenjen s Maglicom.

Bijeli nisu izgledali onako furiozno kao što je to bio slučaj na pripremama u Austriji, gdje su ostvarili tri pobjede u tri odigrana susreta.

Uzvrat je 9. srpnja u Dugopolju na stadionu Hrvatski vitezovi, i to zbog toga što se na Poljudu u to vrijeme održava glazbeni Ultra festival.