HEZONJI SAMO 42 SEKUNDE: / Rudež protiv Spahije imao najbolju večer sezone

Sinoć su nastupila sva tri hrvatska košarkaša u NBA ligi, a večer je najbolje iskoristio Damjan Rudež.

26.11.2015.
9:04
AFP, Hannah Foslien

Minnesota je pobijedila Hawkse 99:95, a za domaćina je Zach LaVine postigao 18 poena, 15 je dodao Anthony Wiggins. Kod Atlante, po 22 poena postigli su Paul Millsap i Jeff Teague.

Hezonji samo 42 sekunde

Trener Orlanda Scott Skiles najavio je promjene u momčadi, ali one su se odrazile negativno na minutažu Marija Hezonje u momčadi s Floride. Mladi, 20-godišnji Dubrovčanin odigrao je tek 42 sekunde u pobjedi Orlanda protiv New York Knicksa 100:91. Victor Oladipo, standardni član petorke koji je utakmicu počeo na klupi, predvodio je Magis s 24 poena, na Knickse je CarmeloAnthony zabio 28, a Jose Calderon 23 poena.

Brooklyn Netsi su u prethodna tri gostovanja slavili kod Oklahome, a taj niz prekinuli su Kevin Durant s 30 poena i Russel Westbrook s 27 poena i 13 asistencija protiv Bogdanovićeve momčadi.

Hrvatski reprezentativac igrao je 22 minute i ubacio tek 4 poena, uz šut 2-6. Najbolji je za Netse bio Brook Lopez s 28 koševa.

Clippersi izgubili sedam od osam

Philadelphia je bila na dobrom putu za prvu pobjedu u sezoni, ali je na kraju u TD Gardenu Boston preokrenuo i slavio 84:80, a Sixersi su upisali 16. pobjedu u nizu. Andre Drummond ubacio je 18 poena i imao čak 20 skokova u pobjedi Detroita protv Miamija 104:81

U velikoj su krizi LA Clippersi koji su izgubili sedmu od posljednjih osam utakmica. U Staples Centru slavila je Utah sa 102:91, a domaćinima nije pomoglo 40 poena Blakea Griffina i 24 ChrisaPaula. Clipperse je uništio Gordon Hayward s 33 poena, od čega je 14 zabio u zadnjoj četvrtini.

Cleveland je stradao na gostovanju kod Toronta, upisao četvrti poraz sezone (99:103), uz 24 poena LeBrona Jamesa. Raptorse su predvodili Kyle Lowry s 27 i DeMar DeRozan s 20 poena.