GOSTI VODILI I 30 RAZLIKE: / Cedeviti zakazalo najjače oružje protiv Panathinaikosa

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili u KC Dražen Petrović od Panathinaikosa sa 60:78 (13:18, 9:21, 14:21, 24:18).

4.2.2016.
21:02

Cedevita je držala rezultatski priključak do 14. minute kada je rezultat bio 16-20, no uslijedilo je razdoblje u kojemu niti jedan igrač domaćeg sastava nije mogao pogoditi suparnički obruč, dok su gosti uspjeli spojiti nekoliko dalekometnih šutova, a potom se priključio s nekoliko ubačaja i centar Miroslav Raduljica, pa je u 19. minuti bilo već 18:34.

Trica 0-10 u prvom poluvremenu

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 22:39, a koliko je lošu šutersku večer imala Cedevita pokazuje da je za tricu u prvom poluvremenu šutirala 0-10, a izuzmemo li kapetana Mire Bilana, koji je pogodio sva četiri šuta za dva, za dvicu 4-18.

U nastavak je hrvatski prvak krenuo još lošije, pa je Panathinaikos stigao i do najveće prednosti od 30 razlike (56:26). Tek tada je "proradio" šut Frana Pilepića, pa je Cedevita do kraja utakmice uspjela ublažiti poraz na konačnih 60:78.

ZDRAVKO, VIDIŠ LI OVO?! U Draženovom domu osvanuo omraženi lik

Pilepić 16, Raduljica 21

Najefikasniji kod Cedevite bio je Pilepić sa 16 koševa, dok je Raduljica ubacio 21 za Panathinaikos.

Nakon šest kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 2-4, dok je Panathinaikos sa 3-3.

Za tjedan dana Cedevita će u 7. kolu gostovati kod Crvene zvezde.