GOL AMERIČKOG HRVATA NIJE BIO DOVOLJAN: / Guardiolin City slavio nakon udaraca s bijele točke

Manchester City bio je bolji od dortmundske Borussije s 2:1 nakon izvođenja jedanaesteraca na utakmici International Champions kupa odigranoj u Shenzenu.

28.7.2016.
16:22

Sergio Agüero doveo je Guardiolinu momčad u vodstvo u 79. minuti, na asitenciju Davida Silve. Ipak, utakmica je otišla u produžetke, Borussia je izjednačila u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Strijelac je bio američki reprezentativac hrvatskog porijekla Christian Pulišić na dodavanje Shinjija Kagawe. Poslao je Cityjevom vrataru Angusu Gunnu loptu kroz noge.

S bijele točke uspješniji je bio City sa šest pogođenih (Adarabioyo, Fernandinho, David Silva, Agüero, Nolito i Angelini) i dva promašena jedanaesterca (Garcia, Sterling). Igrači Borussije zabili su pet puta (Kagawa, Castro, Burnić, Pulišić i Hober) i promašili su jednom više (Passlack, Larsen, Merino).

Cityju je to bila prva utakmica na International Champions Cupu, dok je Borussija prije šest dana u Šangaju deklasirala Manchester United s 4:1.