GASQUET RAZBIO ĆORIĆA ZA PRVI BOD FRANCUSKE: / 'To mi se stalno događa, ne znam što bih rekao'

16.9.2016.
16:30

Iskusni 30-godišnji Francuz, koji je u reprezentaciju pozvan nakon ozljeda Jo-Wilfrieda Tsonge i Gaela Monfilsa, sjajno je iskoristio svoju priliku i povjerenje izbornika YannickaNoaha odigraviši meč bez ijedne ključne pogreške. Gasquet je znao iskoristiti sve pukotine u igri Borne Ćorića, kojih je u ovom dvoboju bilo previše.

S dva 'breaka' je Gasquet lako osvojio prvi set, a Ćorić jejedinu pravu priliku imao u drugom, u kojem je dvaput imao 'break' prednosti, kod 5-4 servirao za set, ali do set-lopte nije došao. Nakon što je Gasquet osvojio 'tie-break' i poveo 2-0 u setovima, Ćorićeva igra se potpuno raspala u trećem setu i Francuz je lakoćom došao do pobjede.

Nije išlo

"Nije išlo. Nisam se osjećao dobro u prvom setu. Drugi sam odigrao dobro, ali nisam iskoristio servis za set. Na kraju se nisam uspio vratiti", poručio je Ćorić poslije meča.

"Koljeno? Nije u najboljem stanju, ali je izdržalo cijeli meč. Richard je bio bolji i nisam imao nikakve šanse osim u drugom setu, ali i tada sam osjećao da se vadim. U tie-breaku sam ima 3:1. Ne znam što bih rekao, u zadnje vrijeme dosta često gubim set kada imam takvo vodstvo", dodao je Ćorić. Sada će Marin Čilić morati uzvratiti i pobijediti Lucas Pouillena.

"Čila je veliki favorit. Ako bude 1:1 sutra će meč parova biti jako dobar. Trebat će nam podrška publike", kazao je tenisač.

Ako do drugog nedjeljnog meča bude rezultat 2:2 Ćorića će čekati odlučujući dvoboj.

"Hoću li biti spreman za nedjelju? Vidjet ćemo kako ću se osjećati sutra. Nisam igrao tri i pol tjedna i nisam na 100 posto, ali se nadam da ću igrati", završio je.

U drugom dvoboju današnjeg programa Marin Čilić će ppokušati osvojiti izjednačujući bod protiv 18. tenisača svijeta Lucasa Pouillea.

HRVATSKA - FRANCUSKA 0:2 (2-6; 6-7; 1:6)

1:6 - Francuska je stigla dio prvog boda.

1:5 - Francuz nastavlja dominirati.

1:4 - Gasquet je za 23 minute došao do ovog vodstva.

1:3 - Francuz uvjerljivo drži svoj servis, Ćorić će teško doćo do prilike.

1:2 - Ćorić je izgubio servis. Gasquetu se pruža velika prilika.

1:1 - Gasquet uzvraća.

1:0 - Ćorić je osvojio gem na svom servisu.

3. SET servisom otvara Ćorić

2. SET servisom otvara ponovno Gasquet

Evo i statistike uzbudljivog drugog seta.

Gasquet uzima i drugi set. 2-0 za Francusku.

Gasquet gubi prvi svoj servis i Borna ima 1:0! Francuz vraća mini break i sad je 1:1! Sjajna bekend paralela Ćorića i sad je 2:1! Dvostruka servis greška Gasqueta i 3:1 je za Ćorića! Gasquet se vraća i sad je 3-2. Gasquet je vezao dva poena za redom i sad je 4-3 za Gasqueta. Gasquet je na korak od uzimanja drugog seta. 5-3. Ćorić baca reket, dok Francuz slavi. Sad je 6-4 za Gasqueta.

TIE BREAK

• Borna Ćorić je s 40-15 uzeo dvanaestu igru. Na redu je trinaesta igra. Uzbudljiv drugi set. Sjajan, dapače...
  • Lako je Gasquet obranio svoj servis. 2-3
  • Bez većih problema Borna je uzeo svoj servis i sad je 2:2.
  • Francuski tenisač s 15-40 osvaja treću igru.
  • Gasquet je vratio servis. Francuz je osvojio drugi igru drugog seta s 30-40. Šteta! Dobio je Francuz prva dva poena u gemu, Borna stigao do 30-30, ali je Francuz ponovno vezao dva poena za 1:1 u gemovima.
  • Borna ima 40-0. Bravo Borna! Hrvatski tenisač breaknuo je Gasqueta već na otvaranju drugog seta. Izgubio je u prvoj igri drugog seta tek jedan poen. To je jako dobro. 1-0

1 SET servisom otvara Gasquet

Statistika prvog seta sve govori.

• Gasquet je s 15-40 u osmoj igri prvog seta uzeo gem i Francuska vodi s 0-1 u setovima.
  • Zanimljiv gem. Igrao se poen za poen do 30-30, a nakon toga je iskusni Gasquet vezao dva poena za 2-5.
  • Borna je lako osvojio svoj gem, rezultat je 2-4.
  • Nastavlja se dvoboj. Staklo je očišćeno.

PREKID MEČA U ZADRU ZBOG STAKLA BLIZU TERENA. Došlo je do eksplozije reflektora, staklo se rasulo, ali srećom nitko nije ozlijeđen.

• Čvrst je, jako je čvrst sigurni Gasquet na svom servisu. Borna za sad ne uspijeva pronaći odgovor kako breaknuti Francuza. 1-4
  • Konačno! Borna Ćorić je po prvi puta u meču obranio servis. 1-3 za Francusku.
  • Gasquet je obranio servis. Izgubio je samo jedan poen i Francuska vodi 3-0 u prvom setu. Ćorić igra slabo na osnovnoj crti, kao i na paraleli. A kasni i s izlaskom na mrežu. U svakom slučaju - slabo! Inače, gem je bio zanimljiv. Francuz je stigao do tri vezane break-lopte, Borna je spasio sve tri, ali je suparniku ponudio i četvrtu koju je iskoristio. 0-3
  • Na redu je Ćorić: Problemi za Ćorića. Gubi 0-40. Može li se izvući? Ćorić je izjednačio na 40-40, ali Gasquet je, prvo poenom, a nakon toga dvostukom pogreškom na servis Ćorića došao do breaka i 2-0 u 1. setu.
  • Gasquet je bio siguran na svom servisu i s 40:15 protiv Čorića poveo s 1-0 u setovima. 0-1