FINAC OSVOJIO POSLJEDNJU UTRKU SEZONE: / Hamilton proslavio naslov, Vettel dobio bitku za drugo mjesto

Finac Valtteri Bottas u Mercedesu pobjednik je posljednje utrke Svjetskog prvenstva formule 1 održane u Abu Dhabiju.

26.11.2017.
16:07

Bottasu je to treća pobjeda u karijeri, a sve tri je slavio ove sezone. Prvu je izborio u Rusiji, a drugu u Austriji.

Finac je startao s prve pozicije i vodstvo je zadržao do kraja utrke. Drugo mjesto osvojio je njegov momčadski kolega i novi svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton, a treći je bio Nijemac Sebastian Vettel u Ferrariju.

Utrka za naslov prvaka je bila riješena već prije mjesec dana, a u posljednjoj utrci odlučivalo se u drugom mjestu u ukupnom poretku. Za mjesto doprvaka borili su se Bottas i Vettel, a premda je Finac slavio, to nije bilo dovoljno jer Vettel bio treći i na koncu je zauzeo drugo mjesto u ukupnom poretku sa 12 bodova više od Bottasa.

Hamilton je okončao sezonu sa 363 boda, Vettel je drugi sa 317, a Bottas je sakupio 305 bodova.

REZULTATI: 1. Valtteri Bottas (Fin/Mercedes) 1 h 34:14.063 2. Lewis Hamilton (VB/Mercedes) +3.899 3. Sebastian Vettel (Njem/Ferrari) 19.330 4. Kimi Räikkönen (Fin/Ferrari) 45.386 5. Max Verstappen (Niz/Red Bull-TAG Heuer) 46.269 6. Nico Hulkenberg (Njem/Renault) 1:25.713 7. Sergio Perez (Mek/Force India-Mercedes) 1:32.062 8. Esteban Ocon (Fra/Force India-Mercedes) 1:38.911 9. Fernando Alonso (Špa/McLaren-Honda) 1 krug 10. Felipe Massa (Bra/Williams-Mercedes) 1 krug...

POREDAK: 1. Lewis Hamilton (VB) Mercedes 363 bodova 2. Sebastian Vettel (Njem) Ferrari 317 3. Valtteri Bottas (Fin) Mercedes 305 4. Kimi Raikkonen (Fin) Ferrari 205 5. Daniel Ricciardo (Aus) Red Bull 200 6. Max Verstappen (Niz) Red Bull 168 7. Sergio Perez (Mek) Force India 100 8. Esteban Ocon (Fra) Force India 87 9. Carlos Sainz Jr (Špa) Renault 54 10. Nico Hulkenberg (Njem) Renault 43 KONSTRUKTORI: 1. Mercedes 668 2. Ferrari 522 3. Red Bull - TAG Heuer 368 4. Force India - Mercedes 187 5. Williams-Mercedes 83 6. Renault 57 7. Toro Rosso - Renault 53 8. Haas - Ferrari 47 9. McLaren 30 10. Sauber - Ferrari 5