DŽEKO POPUT VAN BASTENA: / Dijamant remek-djelom podsjetio na legendarnog Nizozemca

Spektakularnu utakmicu odigrali su Chelsea i Roma u trećem kolu Lige prvaka.

18.10.2017.
23:12

Publika na Stamford Bridgeu mogla je vidjeti šest pogodaka u susretu kojeg je obilježili bosanskohercegovački napadač Edin Džeko i Belgijac Eden Hazard.

SPEKTAKULARNA VEČER U LIGI PRVAKA: /

Mandžukić zabio za pobjedu Juventusa, Hazard spasio Chelsea na Stamford Bridgeu!

David Luiz u 11. minuti doveo je aktualne engleske prvake u vodstvo. Eden Hazard povisio je u 37. na 2:0. Potom je Aleksandar Kolarov smanjio u 40. U nastavku je uslijedio preokret Rome.

Edin Džeko je u 64. minuti fantastičnim volejem donio izjednačenje Romi, a u 70. preokret.

Na kraju je Hazard golom u 77. spasio Chelsea.

Bosanski dijamant u srijedu navečer zabio je prve golove Chelseaju u karijeru za što mu je trebalo deset utakmica protiv londonskog kluba.

Ovo mu je, inače, najproduktivnija sezona u Ligi prvaka otkako je u dresu Wolfsurga 2009. također zabio tri gola.

Na taj način potvrdio je Džeko izvrsnu formu ove sezone s obzirom na to da je u talijanskom prvenstvu u sedam utakmica dao isto toliko golova, dok je namjestio još jedan.