DRAMA NA MARAKANI: / Srbija preokrenula pa ostala bez pobjede, Španjolci zabili osam golova

Osim skupine I u kojoj je Hrvatska, kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji otvorene su i u skupinama D i G.

5.9.2016.
23:43

PODJELE BODOVA: Kosovo do remija u povijesnoj utakmici, Ukrajina ‘zapucala’ preokret protiv Islanda

PODJELE BODOVA: /

Kosovo do remija u povijesnoj utakmici, Ukrajina 'zapucala' preokret protiv Islanda

Utakmica između Srbije i Irske u skupini D možda je bila i najuzbudljivija. Naime, Srbija je loše krenula te je već u trećoj minuti imala zaostaka. Hendrick je zabio. Nakon toga Kostić (62.) i Tadić (69.-11m) donijeli su preokret u Beogradu. No u 80. minuti domaćine je šokirao Murphy.

https://vid.me/0JiL U ostalim utakmicama u ovoj skupini Wales je slavio protiv Moldavije s 4:0, dok je Gruzija kod kuće izgubila od austrije 1:2.

U skupini G Italija je na gostovanju u Izraelu stigla do sva tri boda. Pelle (14) i Candreva (31.) iz penala doveli su Talijane u vodstvo. Potom je Ben Haim (35.) smanjio prekrasnim lobom, da bi točku na 'i' stavio Immobile (83).

Španjolci su u istoj skupini s osam golova počastili Lihtennštajn, dok je utakmica između Albanije i Makeodnije prekinuta u 77. minuti zbog jake kiše. Rezultat je bio1:1.

Rezultati susreta 1. kola europske zone kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji igranih u ponedjeljak:

SKUPINA D:

Srbija - Irska 2-2 (Kostić 62, Tadić 69-11m / Hendrick 3, Murphy 80)

Wales - Moldavija 4-0 (Vokes 38, Allen 44, Bale 50, 90+5-11m)

Gruzija - Austrija 1-2 (Ananidze 78 / Hinteregger 16, Janko 42)

Izrael - Italija 1-3 (Ben-Haim 35 / Pelle 14, Candreva 31-11m, Immobile 83)

Španjolska - Lihtenštajn 8-0 (Diego Costa 10, 66, Sergi Roberto 55, David Silva 59, 90+1, Vitolo 60, Alvaro Morata 82, 83)

Albanija - Makedonija - prekinuto u 77. minuti zbog jake kiše kod rezultata 1-1 SKUPINA I: HRVATSKA - Turska 1-1 (Rakitić 44-11m / Calhanoglu 45+3)

Ukrajina - Island 1-1 (Jarmolenko 41 / Finnbogason 5)

Finska - Kosovo 1-1 (Arajuuri 18 / Berisha 60-11m)