POSLJEDNJI DINAMOV JURIŠ NA RIJEKU: / Sigali probio osječki bedem, 'modri' su napravili svoje

U pretposljednjem, 35. kolu 1. HNL, nogometaši Dinama uspjeli su u Gradskom vrtu pobijediti Osijek s 1:0 golom Sigalija (64.), čime se, u ovom trenutku, nastavila neizvjesnot u utrci za naslov.

21.5.2017.
16:58

Dinamo je bio bolja momčad, ali u prvom poluvremenu nisu uspjeli naći način kako svladati vratara Osijeka Malenicu. Zagrepčani su konačno poveli u 64. minuti kada je Argentinac Leonardo Sigali nakon duge akcije volejem s desetak metara neobranjivo pogodio kut osječkih vrata.

Ovim porazom, Osječani su treće mjesto prepustili Hajduku, a niz bez pobjede kod kuće protiv Dinama, nastavlja se od ožujka 2014. godine. Hajduk i Osijek će u kvalifikacije za Europsku ligu, u 1. i 2. pretkolo, Splićani će imati malo više odmora.

Bez Ćorića, Sammir zamijenjen

U momčadi Dinama nije bilo Ante Ćorića koji se požalio za bolove u leđima, dok je Sammir imao snage za 55 minuta. Trener Ivajlo Petev je već dan prije ove utakmice izjavio kako je za njega Rijeka prvak i kako je svjestan da njegova momčad nema prave šanse za naslov.

OSIJEK - DINAMO 0:1

Strijelci: 0:1 Sigali (64.)

OSIJEK: Malenica - Grgić, Barać, Škorić, Barišić - Lukić, Mioč, Knežević, Lopa - Ejupi, Boban

DINAMO: Livaković - Stojanović, Sigali, Lešković, Pivarić - Moro, Antolić - Olmo, Sammir, Soudani - Hodžić

Kraj utakmice

90+5 - Gotovo je, Dinamo je pobijedio

90' - Igra se još samo sudačka nadoknada. Ako ostane ovaj rezultat, Hajduk je treći, Osijek četvrti, dok ostaje otvorena borba za naslov, barem do završetka utakmice u Rijeci gdje domaćinu treba pobjeda.

80' - Vratar Malenica je još jednom pokazao kako je danas najbolji igrač Osijeka, prvo je obranio Soudanijev, pa Gojakov udarac.

68' Veliku prigodu imao je Ejupi, šutirao sa sedam metara, ali promašio. Sam je bio, ali je šutirao pored gola.

64' - GOOOOL! Dinamo vodi, strijelac je Sigali! Kad već ne mogu napadači i veznjaci, gol je zabio stoper. Spretno je lijevom nogom pogodio u lijevi kut vratara Malenice.

62' - Rame je ozlijedio Lešković, umjesto njega ulazi Matel.

57' - Petev je odlučio iz igre izvaditi Sammira i uvesti Gojaka. Očito Brazilac još nije spreman odigrati svih 90 minuta. Uskoro mu više neće ni trebati, jer će na odmor, nakon posljednjeg kola s Rijekom i finala Kupa s istim suparnikom

53' - Još jedna prilika koju si je sam izradio Olmo, ali udarac Španjolca blokirala je osječka obrana.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj 1. poluvremena

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme, dobra i sadržajna utakmica, nedostaju samo pogoci.

33' - Olmo je u prilici! Šutira je iskosa, ali pored lijeve stative Malenice. Dinamo je do sad imao nekoliko velikih prigoda.

28' - Pucao je Boban poslije kornera, ali mreža Livakovića se nije zatresla.

15' - Malenica se još jednom istaknuo, ovaj put pucao je Moro s ruba 16-erca. Sjajan je osječki vratar danas.

10' - Prvu priliku za Osijek imao je Lopa.

4' Sjajna prilika za Dinamo, Soudani je pokušao, ali je Malenica odlično obranio. Prije toga, odličan pokušaj imao je i Sigali.

1' - Počela je utakmica.