DESET DANA UOČI NASTAVKA 1. HNL: / Kekova momčad razbila Jablonec i osvojila Atlantic Cup

Nogometaši Rijeke osvojili su naslov pobjednika Atlantic Cupa, pripremnog turnira u portugalskom Algarveu, gdje je vodeća momčad Prve HNL u utorak u finalu nadigrala češki Jablonec s 3:0 (0:0).

7.2.2017.
19:58

Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Vodeći gol postigao je Mario Gavranović u 50. minuti. Nakon lijepe akcije Riječana na 2-0 je u 70. minuti povisio Austrijanac Alexandre Gorgon. Za konačnih 3-0 u 80. minuti zabio je Slovenac Matic Črnic.

Dobili Aarhus i Djurgarden

Kekova momčad je na putu do finala svladala danski Aarhus s 3:0, zatim švedski Djurgarden 1:0, a onda i u finalu ostala netaknute mreže.

Deset dana prije nastavka 1. HNL, u koji ulaze sa šest bodova više od Dinama, Riječani su pokazali da su u odličnoj formi.

Ovo je bilo sedmo izdanje ovog pripremnog turnira, a Rijeka se pridružila popisu pobjednika na kojem se nalaze Elfsborg (2011.), Midtjylland (2012.), Rapid Beč (2013.), Kopenhagen (2014.), Dinamo Moskva (2015.) i Zenit St. Peterburg (2016.).