DEBAKL TOMIĆEVE BARCELONE: / Košarkaši Lokomotiva preko Katalonaca izborili Final four!

Večeras smo doznali i posljednjeg sudionika košarkaškog Final foura koji se od 13. do 15. svibnja igra u Berlinu.

26.4.2016.
21:11
AFP, LLUIS GENE

Bila je to utakmica puna preokreta, u kojoj su domaćini na poluvremenu imali +11 (50:39), da bi Barcelona kraj 3. četvrtine dočekala prednošću 62:58. No, ambicije momčadi Ante Tomića potonule su u zadnjoj dionici, Katalonci su u 4. četvrtini zabili samo pet poena, a primili 23.

Odlični trener Bartzokas

Veliki je to uspjeh za momčad koju vodi odlični grčki trener Georgios Bartzokas, koji je s Olympiacosom već osvojio Euroligu. Domaćine je odlično služio šut za tri poena (13-25), preko 50 posto. Malcom Delaney zabio je 17 poena, Chris Singleton 16 uz 12 skokova. Hrvatski reprezentativac i bivši igrač Cedevite, Amerikanac Dontaye Draper je za 15 i pol minuta na terenu postigao tek dva poena i napravio pet prekršaja.

Bivši cibos Matt Janning zabio je deset koševa, dvije važne trice kad se lomio rezultat.

Kod Barcelone, koja je u ovoj seriji vodila 2-1 i imala meč loptu na svom terenu, Ante Tomić je imao osam poena i osam skokova za 23,5 minuta na terenu. Stratos Perperoglou ubacio je 13, a Juan Carlos Navarro 12 poena.

Rusi sigurno u finalu

Rusi će sigurno imati finalista, jer se u polufinalu sastaju CSKA i Lokomotiv, dok drugi par čine turski Fenerbahçe i Kutxa Laboral, koju vodi bivši hrvatski izbornik Velimir Perasović.