DARIO, DARIO, ŠTO SI IM TO NAPRAVIO: / Oduševit će vas čudesan potez hrvatskog košarkaša

Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu u predsezoni, u pobjedi Philadelphije '76ersa u gostima protiv Miami Heata 113:110.

22.10.2016.
10:30
screenshot/youtube

Hrvatski košarkaš ubacio je u American Airlines Areni 19 poena, bio najbolji strijelac utakmice, na kraju zabio presudnu tricu, ali i oduševio svojim "cirkuskim" šutom.

Nepredvidljiv šut izvan ravnoteže

Tako se zovu šutevi koji su potpuno izvan ravnoteže, nepredvidljivi i nemogući za ponoviti, primjereniji cirkusu nego košarkaškim terenima.

No, Dario je uspio i u tome, nakon što je skočio u napadu i uhvatio promašen šut suigrača Joela Embiida. Izborio je i dodatno bacanje nakon što ga je faulirao Wayne Ellington.

Iz igre je Dario gađao 8-14, trice 1-3, imao sedam skokova i jednu asistenciju za 28:55 minuta na terenu.

Na kraju je, u posljednjoj minuti, zabio tricu za vodstvo '76ersa 111:107 i riješio pitanje pobjednika.

Dvoboj Bendera i Zupca

Phoenix je u gostima pobijedio LA Lakerse 98:94, a Dragan Bender se za 12:58 minuta nije upisao u strijelce, iz igre gađavši 0-3.

S druge strane, za Lakerse je 10:15 minuta odigrao Ivica Zubac, imao četiri poena (šut 2-5) i dva skoka.