KAUBOJI POTONULI PROTIV NJEMAČKE: / Hrvatska uvjerljivo poražena, protiv Egipta za četvrtfinale

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je susret zadnjeg kola C skupine od Njemačke s 21-28 (9-13) te će u nedjelju u Montpellieru u osmini finala igrati s Egiptom.

20.1.2017.
19:00

Kod Hrvatske su Luka Stepančić i Manuel Štrlek dali po pet golova, Tin Kontrec četiri, dok je najbolji hrvatski igrač Domagoj Duvnjak na ovoj utakmici igrao samo u fazi obrane i nije se upisao u strijelce. Njemačku su predvodili Patrick Wiencek (6) i Kai Häfner (5), dok je odličan bio vratar Andreas Wolff bio sjajan sa 16 obrana.

S dva gola Stepančića i jednim Mandalinića s vanjskih pozicija u prve četiri i pol minute Hrvatska je krenula s vodstvom 3-1, no potom je uslijedilo razdoblje od čak 12 minuta tijekom kojih nije postigla niti jedan pogodak što je Njemačka iskoristila i serijom 6-0 stigla do vodstva od 7-3 i kontrole rezultata koju nije ispuštala do kraja utakmice. Protok lopte Hrvatske u napadu od pete do 17. minute bio je vrlo spor, krila i kružni igrači nisu se uspijevali izboriti za prostor, dok su udarce vanjskih igrača blokirali njemački obrambeni igrači ili ih je branio Wolff.

Kada se serijom 3-0 Hrvatska pred kraj prvog poluvremena primakla na 11-8, a zahvaljujući odličnoj igri u obrani početkom drugog poluvremena smanjila i na 14-12 pojavila se nada u preokret, ali uslijedila je još jedna napadačka "crna rupa", ovoga puta od šest minuta, od 39. do 45., koju su Nijemci iskoristili i s dva gola iz protunapada pobjegli na 19-13.

Niti tada se Hrvatska nije predala, golovima Štrleka i Horvata devet minuta prije kraja stigla je na 22-20, ali ponovno se nije uspjela primaknuti na manje od dva gola razlike. Wienczek je potom izborio sedmerac, a onda i sam poentirao za odlazak na 24-20, da bi se razlika u završnici popela i na najvećih osam (28-20) prije no što je Kontrec u posljednjoj sekundi smanjio na konačnih 28-21.

Na kraju se pokazalo kako su najveću razliku između Hrvatske i Njemačke u ovoj utakmici ostvarili vratari. Njemački čuvar mreže je sa 16 obrana proglašen i igračem utakmice, dok su hrvatski golmani Stevanović i Ivić zajedno sakupili tek šest obrana.

Hrvatsku u nedjelju u 20.45 sati u osmini finala u Montpellieru čeka dvoboj s Egiptom, koji je izgubio od Švedske sa 26-33, dok će Njemačka također u nedjelju igrati u Parizu s Katarom u 18 sati.

HRVATSKA - NJEMAČKA 21-28 (9-13)

HRVATSKA: Stevanović, Ivić; Mihić, Duvnjak, Stepančić 5, Gojun, Matulić, Horvat 3 (1), Kontrec 4, Mandalinić 1, Štrlek 5, Musa, Jotić, Mamić 2, Šebetić, Cindrić 1

NJEMAČKA: Heinevetter, Wolff; Gensheimer 4 (1), Lemke, Wiencek 6, Reichmann 1, Glandorf, Pekeler 3, Fath 3, Groetzki 3, Hafner 5, Kuhn 2, Ernst, Pieczkowski, Kohlbacher, Drux 1

SUCI: Sondors i Licis (Latvija)

SEDMERCI: Hrvatska 1/1, Njemačka 1/1

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Njemačka 6 minuta

Rezultati skupina C:

Čile - Saudijska Arabija 25-26 (13-13) Njemačka - Hrvatska 28-21 (13-9) Bjelorusija - Mađarska (20:45)

Ljestvica:

1. Njemačka 5 5 0 0 159:107 10 2. HRVATSKA 5 4 0 1 148:126 8 3. Mađarska 4 2 0 2 122:111 4 4. Bjelorusija 4 1 0 3 107:120 2 5. Saudijska Arabija 5 1 0 4 123:157 2 6. Čile 5 1 0 4 122:160 2

Skupina D (Pariz):

Bahrein - Argentina 17-26 (8-13) Švedska - Egipat 33-26 (15-9) Katar - Danska

Ljestvica:

1. Švedska 5 4 0 1 162-111 8 2. Danska 4 4 0 0 125-101 8 3. Egipat 5 3 0 2 138-143 6 4. Katar 4 2 0 2 98-97 4 5. Argentina 5 1 0 4 108-137 2 6. Bahrein 5 0 0 5 110-152 0

21-28 KRAJ UTAKMICE!

20-28 Tobias Reichmann...

20-27 Njemačka u najvećoj prednosti na ovoj utakmici. Donio ju je svojim pogotkom Julius Kühn.

Wolff brani šesnaestu loptu (od 35).

20-26 Treći gol Fätha, potom je precizan bio i Pekeler...

20-24 Opet dva brza gola njemačkih igrača, iz jedanaesterca, a potom i Wiencek iz igre vraćaju Njemačku na +4. Igrat će se još pet minuta.

20-22 Mamić silovito za novu nadu.

19-21 Sjajne minute Hrvatske. Horvat iz kontre pogađa za -2.

16-20 Mamić precizan, potom i Štrlek lobom.

14-20 Stepančić svojim petim golom, a za njega se baš naradio, smanjuje na -5.

Kai Häfner svojim petim golom odmah vraća.

13-19 Groetzki za njemačkih šest razlike. Toliko su imali i u prvom poluvremenu (11-5).

13-18 Bili smo na -2 početkom drugog poluvremena, u 44. minuti zaostajemo pet razlike.

13-17 Wolff je vezao dvije nove obrane, a Wiencek realizirao svoj pokušaj na drugoj strani.

13-16 U 39. minuti utakmice sviran je prvi sedmerac na utakmici. Zlatko Horvat siguran.

Stevanović brani, snimka koju su suci zatražili dokazala je da lopta nije cijela prošla crtu.

Njemačka ostaje na +3 nakon nove obrane Wolffa.

12-16 Patrick Wiencek vraća Njemačkoj prednost s poluvremena ogleda. Cindrić je pokušao nadmudriti Wolffa koji novom obranom stiže do brojke deset uspješnih zaustavljanja (od 22 udarca).

12-15 Fäth odmah vraća svojim drugim golom na utakmici.

12-14 Napokon smo probili njemačkog vratara - Štrlek za minus od dva razlike.

11-14 Gol za golom krilnih igrača. Patrick Groetzki za Njemačku, Manuel Štrlek za Hrvatsku. Pokušao je Stepančić, osma obrana Wolffa. I deveta nakon što je skinuo novi zicer.

10-13 Cindrić za Kontreca i odlično otvaranje drugog poluvremena.

ZAPOČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

9-13 KRAJ POLUVREMENA! Odlična Cindrićeva varka i na poluvrijeme ćemo s -4.

Dodajmo i da na poluvremenu druge utakmice Švedska ima +6 protiv Egipta. Ostane li ishod na kraju oba susreta jednak, to znači da će Hrvatska na Egipat.

8-13 Punu minutu Hrvatska je napadala njemački gol, no sve je okončano kontrom suparnika i golom Patricka Wienceka za +5.

8-12 Njemačka odmah uzvraća, ali i u fazi obrane ostaje bez Ernsta kojem je ovo već drugo isključenje.

Wolff i dalje sjajno raspoložen. Upisao je sedmu obranu (15 udaraca).

8-11 Duvnjakova odlična lopta na lijevo krilo i Štrlek je precizan u 27. minuti.

7-11 Drugi gol Kontreca, sad smo na -4.

6-11 Stepančić svojim trećim golovom dobro odgovara za zamisli izbornika Babića s minute odmora.

5-11 Nastavljaju se muke po hrvatsku reprezentaciju. Njemačka zaista igra dobro u obrani, no očit je i nedostatak ideja i hrabrosti hrvatskih rukometaša.

5-10 Najgore moguće izvukli smo iz faze obrane. Patrick Wiencek pogodio je za +5, a isključen je Šebetić.

5-9 Pogodak s krilne pozicije - Zlatko Horvat. U tijeku je 21. minuta susreta.

Snage na terenu s izjednačene nakon Kontrecova isključenja.

4-9 Nova kontra njemačke reprezentacije i novi gol. Ovaj put u režiji Hendrika Pekelera.

Hrvatska igra bez ideje i s uistinu puno pogrešaka.

Dvije minute kazne za Kühna.

4-8 Julius Kühn drži Njemačku na +4.

4-7 Kontrec prekida deset minuta sušnog razdoblja za Kauboje.

3-7 Izgubljena lopta u napadu, njemačka kontra i novi gol u našoj mreži. Igra se 16. minuta.

3-6 U napadu smo brzopleti, u obrani mlaki, a sve je rezultiralo 5-0 serijom Njemačke. Bez pogotka smo osam minuta. Wolff sjajan na golu njemačke reprezentacije, ponovno brani Duvnjakov udarac.

3-5 U devetoj minuti Njemačka ima +2 nakon pogotka Paula Druxa. Hrvatska će, nakon prekršaja na Duvnjaku, imati dvije minute igrača više.

3-4 Opet Häfner. Četvrti gol.

3-3 Häfner je neumoljiv. Zabio je sva tri njemačka gola na otvaranju utakmice, ovaj posljednji nakon kontranapada po sredini.

3-1 Stepančić drugi gol iz drugog udarca.

2-1 Prvo vodstvo Hrvatskoj donosi Mandalinić. Napadački i obrambeno dobar start Kauboja u utakmicu.

1-1 Luka Stepančić precizan. Ivić već na dvije obrane.

0-1 Kai Häfner je strijelac prvog pogotka. Duvnjak isključen.

17:45 - Utakmica je započela!

17:41 - Krenula su intoniranja himni pred početak ogleda. Nakon njemačke, uslijedit će i hrvatska.

17:37 - Hrvatski rukometaši su izašli pred publiku i pozdravili je pljeskom.

17:30 - Potvrđena je početna postava hrvatske rukometne reprezentacije. Po prvo mjesto skupine C krećemo s jakim adutima, u postavi je i Domagoj Duvnjak.

17:05 - Današnju će utakmicu voditi sudački par Sondors/Licis. Latvijci su nam već svirali i to u pobjedi 31-28 protiv Mađarske.

16:50 - Poruka ohrabrenja hrvatskim rukometašima stigla je od nogometnog asa Vatrenih Marija Mandžukića. Našalio se pritom Juventusov napadač koristeći 'no good' frazu po kojoj je u posljednje vrijeme popularan.

Njemačka se u zadnje dvije godine izuzetno pojačala, te je predvođena iskusnim trenerom Dagurom Sigurdssonom. Osvojili su naslov na Europskom prvenstvu u Poljskoj prošle godine i brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Riju.

UDARAC ZA HRVATSKU: /

Izbornik Babić ostao bez aduta koji je odigrao dobru utakmicu protiv Čilea

“Dobra momčad ima više odličnih komponenti. Imaju vratara Wolfa koji radi razliku i sigurno im je donio zlato u Poljskoj. Individualno su jaki i takva je cijela njemačka liga. Odlični šuteri s dobrim kretanjem, izvrsnim protokom lopte i ne dozvoljavaju prekid. Obrana 6-0 koja igra na blok. Na njihov napad s brzim protokom lopte mi ćemo probati s našom obranom 5-1”, rekao je izbornik Željko Babić uoči utakmice s Njemačkom.

U slučaju poraza - Ako Hrvatska izgubi od Njemačke te ostane druga u skupini C, u osmini finala igrat će protiv Švedske ili Egipta (bit će odlučeno u međusobnom ogledu o drugom i trećem mjestu u skupini s kojom se križamo). U slučajuju pobjede Kauboji će u četvrtfinalu u Montpellieru na Španjolsku ili Brazil, a u polufinalu vjerojatno - Dansku.

U slučaju pobjede - Obje reprezentacije imaju po četiri pobjede i pobjednik u osminu finala ide kao prvoplasirani iz skupine. Suparnik će mu biti Katar (nedjelja, 18 sati). U četvrtfinalu bi Hrvatsku potom čekao pobjednik utakmice Slovenije i Rusije, a u polufinalu vjerojatno - Francuska.

Okršaj s jednom od te dvije reprezentacije bio bi na rasporedu u nedjelju u 20.45 sati u Montpellieru.

Eventualni prolazak dalje u četvrtfinalu bi donio susret s pobjednikom utakmice između Španjolske i Brazila. Ono bi se također igralo u gore spomenutom Montpellieru.

“Kao momčad ne razmišljamo o Parizu ili Montpellieru, radije bi riješili tu zadnju utakmicu pa da onda vidimo. Ne kalkuliramo ništa. Nisam zadovoljan prvim poluvremenom protiv Čilea, imao sam nekih grešaka, ali u cjelini sam zadovoljan. Puno smo trčali. Malo nas je iznenadila njihova obrana, ali sve u svemu sam zadovoljan. Spremni ćemo dočekati Njemačku”, poručio je uoči večerašnjeg susreta Lovro Jotić.