CITY I DALJE NEUMORNO GAZI: / Nova žrtva bio je Bournemouth koji je primio četiri gola, poraz West Hama

Guardiolin stroj i dalje melje sve pred sobom, a David Moyes na klupi West Hama upisao je novi poraz na svom terenu

23.12.2017.
18:41

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Manchester City nastavio je svoj pobjednički niz, u 19. kolu ostvario je 17. uzastopnu pobjedu svladavši na svom terenu Bournemouth sa 4-0 (1-0).

Dvostruki strijelac za City bio je Aguero (27, 79), a po jedan gol su dodali Sterling (53) i Danilo (85).

West Ham je kod kuće izgubio 3-2 od Newcastlea. Domaćina je u vodstvo doveo Arnautović nakon greške obrane gostiju. Za 1-1 zabio je Saivet. Preokret gostima donio je Diame pogotkom u 52. minuti. West Ham je mogao izjednačiti u 56. minuti, no Andre Ayewu penal je obranio Elliot, a pet minuta kasnije je za 3-1 zabio Atsu. U 68. minuti Ayew se iskupio za promašeni jedanaesterac te je zabio za 3-2.

Brighton je s minimalnih 1-0 svladao kod kuće Watford, a jedini strijelac na utakmici bio je Gross u 65. minuti. Southampton je kod kuće remizirao 1:1 s Huddersfieldom. Domaćin je poveo pogotkom Austina iz kornera u 24 minuti, a za 1-1 zabio je Depoitre u 64. minuti nakon ubačaja s lijeve strane.

Crystal Palace gostovao je kod Swansea i poveo golom Milivojevića iz penala, a konačnih 1-1 postavio je Jordan Ayew.

Stoke je poveo protiv West Broma 2:0 u prvom poluvremenu preko Allena i Choupo-Motinga. Za goste je smanjio Rondon u 51. minuti, a na samom kraju utakmice Sobhi je postavio konačnih 3:1.

City sada ima 55 bodova, čak 14 više od drugog Manchester Uniteda, koji će od 20.45 sati gostovati kod Leicester Cityja, a 16 više od branitelja naslova Chelseaja koji je na gostovanju kod Evertona odigrao 0-0.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić nije kandidirao za nastup u momčadi Evertona koji je trenutačno deveti sa 26 bodova.

Još u petak su Arsenal i Liverpool igrali 3-3, od 18.30 igraju Burnley - Tottenham Hotspur, dok će kolo zaključiti Leicester i Manchester United.