ČILIĆ UHVATIO ZALET KAO LANI: / 'Imao sam osjećaj da ne mogu izgubiti'

4.9.2015.
23:07

"Njegovi su udarci vrlo ravni, snažni, dobro se kreće, čvrst je s osnovne crte. Jako mi je teško igrati protiv njega", izjavio je Čilić u kratkom razgovoru za Eurosport neposredno nakon dvoboja u kojem je za pobjedu 6-7 (5), 7-6 (1), 6-3, 6-7 (3), 6-1 na terenu proveo četiri sata i šest minuta, što je najdulji meč ove godine na US Openu.

ČETVEROSATNA DRAMA SA SRETNIM ZAVRŠETKOM: /

Čilić u pet setova do osmine finala!

Čilić je u prvom setu propustio vodstvo 5-3, prvi je stigao i do mini-breaka u odlučujućem, 13. gemu, ali ga je na kraju ipak izgubio, što je "platio" slomljeni reket.

"Nije bilo lako podnijeti gubitak prvog seta"

"Nije bilo lako podnijeti gubitak tog seta. Nisam servirao dobro, nisam se dobro osjećao u izmjenama s osnovne crte", rekao je branitelj naslova.

No, sve se počelo mijenjati nakon što je preokrenuo zaostatak od 3-5 u drugom setu, spasio još dvije set-lopte kod 5-6 i odlično odigrao tie-break.

"Kako je meč odmicao osjećao sam se sve bolje. Od trećeg seta nadalje imao sam osjećaj da teško mogu izgubiti."

Čilić je prednost breaka imao i u četvrtom setu da bi ga na kraju izgubio u tie-breaku.

"Tu je bilo i malo nesreće. Kukuškin je izgledao već kao da će se predati. Onda je pogodio nekoliko lopti i sve se okrenulo."

Lani "okrenuo" Simona

Srećom, Čilić je zadržao mirnoću i koncentraciju te peti set zaključio s uvjerljivih 6-1. Rezultat koji je podsjetio na 2014. i dvoboj osmine finala protiv Gillesa Simona u kojem je također imao 2-1 u setovima, a do pobjede morao u petom setu. Nakon Simona je doživio potpunu preobrazbu te u sjajnoj seriji, igrajući najbolji tenis u karijeri, nanizao pobjede u tri seta nad Tomašom Berdychom, Rogerom Federerom i Keijem Nishikorijem za svoj prvi Grand Slam naslov.

Možda je 2015. u sličnu seriju odlučio krenuti jedno kolo prije.