CIBONA IZGUBILA OD PARTIZANA: / Nik Slavica zapanjujućom blokadom podigao dvoranu na noge

Košarkaši Cibone doživjeli su drugi uzastopni poraz u ABA ligi, nakon što ih je u petak u dvoboju 16.

30.12.2016.
21:09
Screenshot

Nakon što su Beograđani na poluvrijeme otišli s dva koša prednosti (36-38), odlučujućom se pokazala treća četvrtina u kojoj je Cibona primila 28 koševa, a postigla samo 16.

U posljednjih deset minuta Mulaomerovićeva momčad je pokušala napraviti preokret, u posljednju minutu ušla sa samo četiri koša zaostatka (72-76), ali Partizan je u završnici sačuvao prednost.

Slavicina blokada nad Veličkovićem

Nik Slavica je s 21 košem bio najbolji strijelac Cibone, Sulejmanović je postigao 18 koševa, a Reynolds 15 uz devet asistencija. Amerikanac Hatcher s 19 koševa i Novica Veličković sa 17 bili su najzaslužniji za pobjedu gostiju.

Ovom pobjedom Partizan je stigao do učinka 13-3 i ima čak tri pobjede više od četvrte Cibone (10-6) uz oba trijumfa u međusobnim dvobojima. Vodeća Crvena zvezda ima 15-0, Budućnost je treća s 11-5, a Cedevita na petom mjestu ima 10-5.

U prvoj utakmici odigranoj u petak Budućnost je kao domaćin svladala Mega Leks sa 88-80.

U ponedjeljak, 2. siječnja, Cedevita će gostovati u Skoplju kod MZT-a (17 sati), a Zadar će igrati kod vodeće Crvene zvezde (19 sati).