CHICAGO NA NOGAMA: / Slavi se treći naslov u posljednjih šest godina

16.6.2015.
9:40

Za treću uzastopnu pobjedu u finalnoj seriji, kojom je Chicago preokrenuo zaostatak od 1:2 nakon prva tri dvoboja u pobjedničkih 4:2, strijelci su bili branič Duncan Keith u 38. minuti te napadač Patrick Kane u 55. minuti dvoboja. Osim strijelaca, valja izdvojiti i 25 obrana domaćeg vratara Coreyja Crawforda koji je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Šesti put u povijesti

Blackhawksima je ovo šesti Stanley Cup u klupskoj povijesti, a zanimljivo je da su po prvi put nakon 1938. godine radost osvajanja ovog glomaznog trofeja mogli podijeliti sa svojim navijačima. Naime, kad su naslove NHL prvaka osvajali 1961., 2010. i 2013. godine, činili su to na gostujućem ledu. To je treći naslov za trenera Joela Quennevillea koji je momčad preuzeo u sezoni 2008-09 te za sedmoricu igrača koji su sudjelovali u sva tri pohoda na Stanley Cup, a to su kapetan Jonathan Toews, Patrick Kane, Duncan Keith, Niklas Hjalmarsson, Marian Hossa, Patrick Sharp i Brent Seabrook.