'ČETVORKE' TALIJANA I ŠPANJOLACA: Junak iz Torina krvario i zabijao za pobjedu 'azzurra'

Italija i Španjolska su su četiri gola u mreži suparnika potvrdile su status favorita protiv amatera iz Lihtenštajna odnosno momčadi Makedonije u kvalifikacijaza za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

12.11.2016.
22:53

"Azzurri" su sve obavili već do poluvremena kad su četiri puta zatresli mrežu na Rheinpark stadionu u Vaduzu, strijelci su bili Andrea Belotti (11., 44.), Ciro Immobile (12.) i Antonio Candreva (32).

Talijanski junak bio je napadač Torina Belotti koji je u sudaru s braničem domaćina dobio posjekotinu na kapku. To ga nije spriječilo da još jednom zabije do odmora. Pogodio je s "jednim okom".

Belotti je debitirao u ovim kvalifikacijama i pokazao se kao pravi izbor u vrhu napada, zabio je u pobjedi protiv Makedonije i sad se raspucao protiv Lihtenštajna. Ove sezone je za Torino zabio osam golova u deset utakmica.

Autogol Velkoskog

Španjolcima je u Granadi pomogao makedonski branič Krste Velkoski autogolom u 34. minuti, a domaćina je krenulo u nastavku. Na 2:0 je povisio Vitolo u 63. minuti, a do kraja su se u strijelce upisali Nacho Monreal u 84. i Aduriz u 85. minuti.

Albaniji isključena dva igrača

U skupini G, gdje su vodeće Italija i Španjolska odigrana je utakmica u Elbasaniju Albanija je poražena kod kuće protiv Izraela s 0:3. Domaćin je utakmicu završio s dva igrača manje na terenu, nakon što je pocrvenio Djimsiti u 17. minuti i Berisha u 55.

Prvo je Zahavi bio precizan s bijele točke u 18. minuti, nakon što je Djimsiti napravio prekršaj za najstrožu kaznu. Isti je igrač u 58. minuti promašio penal, ali Izraelci su zabili još dva puta, strijelci su bili Einbinder (66.) i Atar (84.).

Skupina D

Gruzija - Moldavija 1-1 (Valeri Qazaishvili 16/Alexandru Gatcan 78)

Austrija - Irska 0-1 (James McClean 48)

Wales - Srbija 1-1 (Gareth Bale 30/Aleksandar Mitrović 86)

ljestvica:

1 Irska 4 3 1 0 7 3 10 2 Srbija 4 2 2 0 9 5 8 3 Wales 4 1 3 0 8 4 6 4 Austrija 4 1 1 2 6 7 4 5 Gruzija 4 0 2 2 3 5 2 6 Moldavija 4 0 1 3 2 11 1

Skupina G

Albanija - Izrael 0-3 (Eran Zahavi 18pen, Dan Einbinder 66, Eliran Atar 84). CK: Berat Djimsiti 17, Etrit Berisha 55 (oba Alba). Promašeni penal: Zahavi (Izr,58)

Lihtenštajn - Italija 0-4 (Andrea Belotti 11,44, Ciro Immobile 12, Antonio Candreva 32)

Španjolska - Makedonija 4-0 (Darko Velkovski 34ag, Vitolo 63, Nacho Monreal 84, Aritz Aduriz 85)