BORUSSIA PROPUSTILA VELIKU PRIGODU: / Derbijem bez pogodaka zadovoljniji Guardiolin Bayern

Velika su bila očekivanja uoči najvećeg njemačkog derbija, Der Klassikera, utakmice između dortmundske Borussije i Bayerna.

5.3.2016.
20:31

Bilo je to prvi put u posljednjih devet godina da ovaj dvoboj završava bez pogodaka. Iako, bilo je prigoda na obje strane.

Borussia je krenula silovito u utakmicu, Aubameyang je sjajno prošao po desnoj strani, ali njegov udarac obranio je Manuel Neuer. Nakon toga, u sjajnoj prilici našao se Marco Reus, ali je Kimmich čudesnom reakcijom, izbio loptu ispred igrača Borussije.

Costa mogao riješiti prvenstvo

U 28. minuti Douglas Costa mogao je riješiti njemačko prvenstvo, krenuo je u kontru, sam pred vratara Romana Burkija koji je obranio veliku Bayernovu šansu.

U nastavku je Bayern još jednom mogao do vodstva, kao je iz voleja opalio Arturo Vidal, ali je njegov silovit udarac Burki skrenuo u gredu.

Imao je u 88. minuti Adrian Ramos sjajnu priliku za domaćine, ali je glavom poslao sjajan Reusov centaršut pored lijeve vratnice.

Na kraju gosti, koji su u prvom dijelu "razbili" Borussiju s 5:1, mogu slaviti, ostalo im je pet bodova prednosti pred prvim pratiteljem, koja će teško ispustiti do kraja prvenstva.

Kramarić strijelac za Hoffenheim

Hoffenheim je teško poražen od Stuttgarta sa 1-5, a jedini pogodak za goste postigao je hrvatski napadač Andrej Kramarić u 73. minuti. U prošlom kolu Kramarić je asistirao za pobjednički gol Hoffenheima protiv Augsburga, a i protiv Stuttgarta je bio raspoložen, iako nije bio u početnoj postavi. U igru je ušao u 35. minuti, a osim pogotka, valja zabilježiti i dva pokušaja iz 63. i 67. minute, koja su zamalo promašila cilj.