PITANJE PRVOG FINALISTA VEĆ RIJEŠENO: / Dinamo zabio šest komada, Hodžić s četiri gola uništio Splićane

Dinamo je u prvoj polufinalnoj utakmici s čak 6:0 nadigrao nogometaše Splita i praktički osigurao plasman u finale Hrvatskoj kupa. Četiri gola zabio je Armin Hodžić, dva je dodao Ante Ćorić.

1.3.2017.
16:38

Momčad Ivajla Peteva je na uvjerljiv način,nakon dvije neuvjerljive predstave u proljetnom dijelu prvenstva, riješila pitanje plasmana u finale Kupa, uzvrat za dva tjedna u Parku mladeži (14. ožujka) trebao bi biti formalnost.

Nakon 45 minuta igre bilo je 2:0 za Dinamo. Domaćini su poveli iz sumnjive situacije, jer se činilo da je Ante Ćorić bio u zaleđu u 26. minuti, nakon što je Sammir proigrao Antolića, a ovaj dodao za mladog ofenzivnog veznjaka.

Sjajna veza Guilherme - Hodžić

Jedanaest minuta kasnije proradila je veza Guilherme - Hodžić koja je napravila puno toga dobrog na ovoj utakmici. Dinamov napadač potvrdio je da je u dobroj formi. Načeo je mrežu vratara Kukića.

U nastavku, Hodžić je iskoristio poklon Splitove obrane. Jurendić nije uspio raščistiti nakon što je Guilherme pogodio gredu. Htio je dodati Kukiću, ali je Hodžić bio brži i zabio za 3:0 u 51. minuti. Nakon toga Guilherme je naciljao Hodžićevu glavu koji se "naklonio" pred Splitovim vratima.

Potom je zabio Ćorić, a golijadu u Maksimiru zaključio je s bijele točke Hodžić. Zabio je iz jedanaesterca koji je sam izborio u dvoboju s Jurendićem. Od Dinamovih devet golova ovog proljeća, Hodžić je zabio čak sedam.

U drugom polufinalu večeras igraju Rijeka i Osijek.

Dinamo - Split 6:0

1:0 - Ćorić (26'), 2:0 - Hodžić (37.), 3:0 Hodžić (51.), 4:0 Hodžić (66.), 5:0 Ćorić (78.), 6:0 Hodžić (81.)

DINAMO: Zagorac - Stojanović, Schildenfeld, Lešković, Pivarić - Antolić, Machado - Guilherme, Sammir, Ćorić - Hodžić.

SPLIT: Kukić - Jurendić, Mikulić, Dupovac, Merajić - Vuković, Jakić - Roglić, Pavlovski, Kapetanović - Ugrina

Kraj utakmice

90+2' - Gotova je utakmica u Maksimiru. Ovo je najteži poraz Splita ove sezone.

90' - Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

81' - GOOOOL! Hodžić je mirno zabio iz penala, četvrti gol na utakmici za vodstvo 6:0. Dinamo je praktički u finalu. Uzvrat u Parku mladeži bit će formalnost.

80' Penal za Dinamo nakon prekršaja Jurendića nad Hodžićem

78' - GOOOOL! Petarda u Maksimiru, svoj drugi gol na utakmici zabio je Ante Ćorić! Asistirao mu je Domagoj Pavičić

66' - GOOOOOL! Hodžić po treći put, hat-trick Dinamovog napadača, ovaj put je zabio udarcem glavom nakon ubačaja Guilhermea

52' - Dinamo je s tri gola u mreži splitovaca napravio glavninu posla uoči uzvratne utakmice i željenog plasmana u finale Kupa.

51'- GOOOL! Ponovno Hodžić! Njegov drugi gol ovog popodneva protiv Splita. Loša reakcija obrane 'crvenih' nakon što je Guilherme pogodio gredu. Jurendić je loše vratio svom vrataru, a u cijelu akciju umiješao se Hodžić i iz blizine pogodio Kukićevu mrežu.

46' - Počelo je 2. poluvrijeme, Petev je u svlačionici ostavio Machada, u igru je ušao Pavičić

Kraj 1. poluvremena

45+1' - Mikulić je probao iz daljine, brani Zagorac.

37' - Dinamo vodi 2:0! Strijelac je Armin Hodžić! Guilherme je prošao po desnoj strani i ubacio za Dinamovog napadača koji je od suprotne stative pogodio u mrežu. Drugi gol u Kupu, zabio je protiv Velog vrha, a ukupno sedmi Hodžićev gol ove sezone.

31' - Sjajan Sammirov potez, lijepo je gurnuo prema Hodžiću, ali se Dinamov napadač našao u zaleđu

26' - GOOOOL! Dinamo vodi 1:0. Sammir je proigrao Antolića koji je s desne strane ubacio u sredinu, a Ćorić iz blizine svladao Kukića. Bila je to dvojbena situacija, činilo se da je Ćorić bio u zaleđu. To mu je drugi gol ove sezone u Kupu, zabio je i protiv Bjelovara.

24' - Krenuo je Roglić u kontru, ali je Zagorac otklonio opasnost pravovremenim izlaskom s vrata.

1' - Počela je utakmica u Maksimiru

Dinamo dvaput slavio u Kupu protiv Splita

Dinamo i Split dosad su dva puta igrali u natjecanju Kupa, jednom u bivšoj državi, bilo je to u sezoni 1961/62, kad su "plavi" slavili u Maksimiru s 3:0. Drugi put Dinamo je slavio u finalu Hrvatskog kupa, bilo je to 2015. godine. Nakon 0:0, Dinamo je slavio s bijele točke.

Zanimljivo, današnji vratar Dinama Danijel Zagorac bio je član Splita do 2015. godine.